Ochraniaj znak towarowy firmy – nie zapomnij o jego zgłoszeniu

Znak towarowy pozwala na wyróżnienie produktu czy usługi. Jest to szalenie wart podkreślenia element w rozlicznych dziedzinach. Jednak należy nie zapominać o powzięciu konkretnych działań, które mają za zadanie prawną opiekę wskazanego czynnika. W dalszym fragmencie artykułu zostaną zaprezentowane zasadnicze wiadomości dotyczące rejestracji opisywanego znaku. Jest tak bowiem, że bynajmniej nie jest to takie proste.

Pit 37 – nieco słów dotyczących rozliczania się w sieci

Formularz PIT-37 związany jest z każdymi dochodami uzyskiwanymi i rozliczanymi za pośrednictwem płatnika (np. pracodawcę). Jeśli dochodzi do zawarcia kontraktu bądź wykonania zadań, z tytułu których wypada rozliczyć się na własną rękę, wtenczas nie korzystamy z tego dokumentu. Tak więc wszyscy pozyskujący dochody na podstawie umowy o pracę, zlecenie lub dzieło mają wybór skorzystania z opcji rozliczenia preferencyjnego.

Czy interesuje nas zwrot podatku z zagranicy?

Coraz częściej dzieje się tak, że wyjeżdżamy do roboty do jakiegoś odmiennego kraju, a potem powracamy do swego państwa oraz to tu powinniśmy się rozliczyć z tego, co uzyskaliśmy.

W jaki sposób skutecznie rozliczyć PIT-U 37 przez Internet

Większość płatników podczas rozliczenia się za zeszły rok podatkowy wypełnia formularz PIT-37. Nie każdy jednak wie, że formularz ma możliwość wypełnić zupełnie nieodpłatnie i również bez żadnych opłat przesłać go do US. Wystarczy rozliczyć PIT 37 online. Jak można to zrobić?