Z jakiego powodu tak fajnie jest czytać jakąś książkę? Ponieważ to uczta dla naszej wyobraźni!

Nie jest tajemnicą, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz chętniej wybierają dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Teraz coraz rzadziej można spotkać pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z braku czasu ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozbudowywania ich osobowości, przede wszystkim poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym problemem jest wciąż powiększający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zaobserwować, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat literatury jest tak urozmaicony. Czytając możemy niemalże przedostać się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu rozbudowujemy swoją pomysłowość i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można powiedzieć, że nie ma książki, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, przykładowo można wymienić: historyczne, science-fiction, horrory, biografie, dzienniki, paranormalne romance, detektywistyczne, hobbistyczne, psychologiczne, na faktach, dramaty oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione rodzaje to przykładowo: .

Jest wielu rozpoznawalnych i cenionych autorów, których większość pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami.

Podoba Ci się ten artykuł?! To przejdź do serwisu, aby zaznajomić się z dodatkowymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swoją przygodę z pisaniem zaczął już jako młody chłopak, a pomimo, że dziś osiągnął już wiek 66 lat, w dalszym ciągu pisze i wydaje książki, które zyskują niesłabnący podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Pomimo tego jego fani czekają na kolejne publikacje. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zalicza się między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, ”Łowca snów”, „Rose Madder”, ”Worek kości”, ”Bastion”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego pisarza oraz popularności jego niesamowitych historii, świadczy fakt, że wiele pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego wielbicieli.

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, stąd też dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?