Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym pracował, a w efekcie osiągał określony dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z fiskusem. Jest to wynik obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego nieprzestrzeganie związane jest z naprawdę dotkliwymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.

Jeszcze nie tak całkiem dawno rozliczenie z Urzędem Skarbowym rzeczywiście nie było proste.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna alina czerwionka notariusz także bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Trzeba było samodzielnie wypełnić specjalny formularz lub powierzyć to innej osobie, która pobierała za to naprawdę niemałe pieniądze. Z wypełnionym formularzem należało udać się do Urzędu Skarbowego, tracąc przy tym nieraz nawet kilka godzin. Na chwilę obecną sprawa ta jest zdecydowanie bardziej prosta (rozlicz swój pit tutaj). Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii i globalnej sieci komputerowej. Aktualnie bowiem z Urzędem Skarbowym można rozliczyć się wykorzystując do tego globalną sieć komputerową. Wymagany jest jedynie komputer oraz specjalny program PIT.

podatki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

PIT 2015 jest naprawdę łatwym w obsłudze programem, który pozwala na samodzielne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. By z pomocą programu PIT 2015 wypełnić odpowiedni formularz PIT, nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Program PIT wyjątkowo dokładnie pokazuje, co w którym miejscu należy wpisać. Jednocześnie jego obsługa jest zaskakująco prosta, przez co poradzi sobie z nią każdy. Program kontroluje również, czy w formularzu nie ma błędów. Jeżeli stwierdzi ich obecność, nie pozwoli na przesłanie formularza do Urzędu Skarbowego. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że do fiskusa trafia prawidłowo wypełniony PIT , w który nie wkradły się żadne błędy (zobacz: ). W konsekwencji możemy mieć pewność, że nie trzeba będzie składać tak zwanej korekty. Składanie zeznania przez Internet to także wielka oszczędność czasu. Wszystko wykonamy bowiem, siedząc wygodnie we własnym domu. Nawet na moment nie musimy opuszczać domu.

Internet jest z całą pewnością naprawdę przydatnym osiągnięciem technicznym. Dzięki niemu możemy już nie tylko kupić potrzebne nam produkty, ale także złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym. To naprawdę ogromne ułatwienie, z którego decyduje się skorzystać coraz większa grupa Polaków. A jeszcze nie tak dawno takiego rozwiązania baliśmy się panicznie.