Obcokrajowiec nabywający nieruchomość na Ukrainie musi do podpisania umowy posiadać zaprzysiężone wyjaśnienie na język ukraiński.

Język ukraiński – to słownictwo należące do grupy języków wschodniosłowiańskich. używa go ponad 47 mln osób, przede wszystkim w państwie położonym nad Morzem Czarnym, gdzie ma status języka formalnego, używany jest także przez narodowość ukraińską w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Język ukraiński ze względów geograficznych i historycznych uzasadnia naturalne podobieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: większe – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Tłumacz słownictwa ukraińskiego musi mieć uprawienia nadane przez Ministra Sprawiedliwości.

Samodzielna nauka języka obcego

Panuje przeświadczenie, iż samodzielne nauczenie się obcego języka jest to rzecz niezwykle trudna lub wręcz nierealna. Większa część osób uważa, że jest to zagadnienie tak skomplikowane, że nastręcza uczęszczania na warsztaty kierowane przez należycie wykwalifikowanych instruktorów. To przekonanie z gruntu nieprawdziwe.

W jaki sposób biegle nauczyć się języka obcego?

Analizując propozycje zatrudnienia w jakiejkolwiek lokalizacji coraz częściej wśród oczekiwań pracodawców znajdujemy płynną albo doskonałą znajomość języka obcego. Na ogół jest to angielski, lecz nie brakuje propozycji zatrudnienia dla osób ze znajomością czeskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego bądź francuskiego.

Tłumacz języka rosyjskiego – przyszłościowy zawód

Jeszcze pewien czas temu w naszej ojczyźnie bez entuzjazmu uczyliśmy się języka naszych wschodnich sąsiadów. Było to oczywiście spowodowane sytuacją polityczną. Przez to, że język naszych przyjaciół Rosjan był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, stał się szybko znienawidzony, jako język nieprzyjaciela. Tymczasem, to przecież jego znajomość gwarantowała zrobienie wspaniałej kariery w każdym kraju Bloku Wschodniego.