Renta na calutkie egzystencję oraz pożyczka dla starca – czyli, co jest możliwe – bądź nie – w kraju Polskim

Pragniesz pobierać rentę poprzez calutkie życie, ale boisz się, że to ma możliwość nie wystarczyć a także masz na spojrzeniu wzięcie kredytu? Przeczytaj nasz tekst!

Renta dożywotnia – to w paru słówkach coś mocno podobnego do odwróconej hipoteki. Na czym to jednak ma polegać? A więc polega to na rezygnacji z prawa bycia właścicielem do mieszkania, bądź domu (dowiedz się więcej o rencie dożywotniej – funduszhipoteczny.pl). W zamian za to osobnik, która się temu poddała, do krańca życia otrzymuje comiesięcznie określoną kwotę. Kiedy zniknie z tego świata, mieszkanie albo dom adoptuje skarb państwa. Ma obowiązek jednakże w czasie podpisywania umowy zostać wziętych pod uwagę kilka rzeczy dzięki których może odróżnić je od przewróconej hipoteki. Bywa to między innymi: rozpiska o przepisie do trwającego do końca życia zamieszkiwania. Należy pamiętać, iż w przypadku, jakby bank nie dawał pieniędzy, prawo własności może od nowa przejść na wcześniejszego właściciela nieruchomości.
reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com
konsultant

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com
A teraz kilka słówek o kredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) – a więc, czy kredyt dla seniora bywa możliwy? Odpowiedź jest bardzo łatwa – oczywiście, że jest! Prawda ma możliwość sprawić zaskoczenie, ale seniorzy oraz osobniki na rencie to najulubieńsi interesanci banków (więcej informacji o kredycie dla seniora na funduszhipoteczny.pl). Uważani bywają za nie robiących problemów oraz głównie – godnych zaufania kredytobiorców, ponieważ posiadają taka rzecz, czego młodzi nie posiadają – a jest to stały dochód.

Na konkretną chwilkę banki mają wyjątkowe oferty dla seniorów, między innymi Credit Agricole, ING Bank Śląski a także wiele innych. Jeśli do tej chwili masz wątpliwości zajrzyj do najbliżej położonego bank, a zadziwi Cię ilość propozycji. Nie zwlekaj a także sprawdź już w tej chwili!