Przygotowujesz kursy i chciałbyś to zrobić jak najlepiej? Dowiedz się o czym powinieneś wiedzieć

Kiedy mamy w planach przygotowanie kursu albo szkolenia musimy zastanowić się nad wieloma kwestiami natury organizacyjnej. Jedną z pierwszych rzeczy jest wybór dobrego miejsca na spotkanie. Przystępując do wyboru sali konferencyjnej powinniśmy sobie zadać pytanie, jaki wydźwięk będzie miało nasze spotkanie.

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy różnego rodzaju szkolenia. W przypadku bardzo długich konferencji przeznaczonych dla ludzi z różnych stron Polski, a czasem i z zagranicy istotne jest pamiętanie o zapewnieniu noclegów oraz prowiantu. W dużym mieście nie będzie z tym problemu, bo hotel (hotel spa niemcza) Wrocław lub też hotele Wrocław (), to spora baza, w której możemy się wygodnie przespać. Jeżeli organizujemy szkolenie średniej wielkości może być tak, że będzie potrzebny większy dostęp do urządzeń multimedialnych. Spotkanie o charakterze integracyjnym musi być zorganizowane blisko atrakcji turystycznych. Świetnie sprawdzają się ciekawe miasta, jak sale konferencyjne (oferta), lecz też miejsca dalekie od cywilizacji, jak góry albo morze.

To, jakiej sali konferencyjnej będziemy potrzebować zależy od liczby uczestników. Kiedy planujemy spotkanie dla około 50 osób, to komfortowy metraż zapewni już powierzchnia bliska 70 m2. Im większa liczba ludzi tym większą ilość miejsca będziemy potrzebowali, dajmy na to, ponad sto osób, to już sala musi mieć około 150 m2. Dość ważny jest układ krzeseł oraz stołów, to właśnie wspomniana kwestia decyduje, ile osób zmieści się na określonej przestrzeni. Nie powinno się natomiast uzależniać rozkładu planu sali tylko od maksymalnego wykorzystania przestrzeni.

konferencja

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Innym bardzo ważnym elementem jest dostępność multimediów. Ciężko dzisiaj wyobrazić sobie konferencję bez dostępu do internetu dla każdego z uczestników. Inne ważne urządzenia to projektor multimedialny i właściwe nagłośnienie. To też niezbędne elementy, by konferencja była na naprawdę dobrym poziomie. Sala musi być klimatyzowana, warto również sprawdzić akustykę pomieszczenia. Tylko mikrofon może nie dać wygody odbioru przekazu przez każdego uczestnika organizowanego spotkania. Takie warunki na pewno sprawią, że każdy będzie czuł się dobrze na szkoleniu. To także gwarancja, że każdy z uczestników będzie mógł wystawić wysoką notę szkoleniu, które zorganizowaliśmy.