Znaczące wiadomości nt. kapitału obrotowego i WNT

Kapitał obrotowy, określany również kapitałem pracującym, jest to nadwyżka aktywów obrotowych nad zobowiązaniami obecnymi, czyli krótkoterminowymi. Kapitał obrotowy netto jest także częścią kapitałów danego przedsiębiorstwa bądź firmy, jaka zajmuje się sponsorowaniem aktyw obrotowych. By marki posiadały odpowiednie relacje pomiędzy sprzedażą, tempem wzrostu firmy i jej majątkiem obrotowym, powinny mieć stosowny poziom kapitału obrotowego netto.

Co należałoby wiedzieć o ewidencji wyposażenia? Kilka informacji

W prowadzeniu firmy nieodzownym elementem działania jest korzystanie z wyposażenia biurowego. Prowadzący działalność biznesmeni są zobligowani do zdawania informacji o posiadanym i kupowanym majątku. Granice cenowe regulują dwa rodzaje takich sprawozdań: ewidencja wyposażenia i tzw. środki trwałe.

W jaki sposób skutecznie rozliczyć PIT-U 37 przez Internet

Większość płatników podczas rozliczenia się za zeszły rok podatkowy wypełnia formularz PIT-37. Nie każdy jednak wie, że formularz ma możliwość wypełnić zupełnie nieodpłatnie i również bez żadnych opłat przesłać go do US. Wystarczy rozliczyć PIT 37 online. Jak można to zrobić?