Kontrola finansowa co pewien czas musi być robiona w każdej organizacji

Niektórym zdaje się, że audyt przeprowadzany w przedsiębiorstwach, wygląda podobnie jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to zwyczajna rewizja.
Czasami możemy przeczytać w gazetach, że w jakiejś firmie stwierdzono spore nieprawidłowości po tym, kiedy zrobiono tam audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu mamy trochę nieprawdziwy obraz tego, jak tak naprawdę wygląda taka kontrola. Większość z nich odbywa się bez zastrzeżeń. Jednak w mediach z reguły prezentują skandaliczne przypadki, ponieważ złe wiadomości lepiej się sprzedają. Osoby przeprowadzające rewizję sprawdzają, czy konkretna organizacja właściwie prowadziła działalność. Mają możliwość też sugerować najróżniejszego rodzaju zmiany, które ich zdaniem w znaczny sposób usprawnią działanie firmy. Tego typu kontroli podejmują się biegli rewidenci. Spoczywa na nich więc wielka odpowiedzialność. Powinni być oni dość dokładni, przenikliwi, ale też sprawiedliwi. Kontrola finansowa może zostać rozdzielona na kilka etapów, więc w każdej firmie czeka na nich ogrom pracy. Mają tony papierów do przejrzenia i dużo rozmów do przeprowadzenia. Nie jest to prosta praca. Aby zostać rewidentem, należy skończyć studia wyższe, być niekaranym oraz zdać państwowy egzamin, który da nam prawo do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być także odpornym psychicznie, aby nie dać się przekupić.

Po przeanalizowaniu tego materiału, polecam testy kompetencji inne informacje na przedstawiany temat, które okażą się równie absorbujące.

Taką osobę powinna także charakteryzować czujność oraz rzetelność. W tym zawodzie nie należy się śpieszyć albo pomijać jakiś etapów kontroli.