Ciekawe informacje o diecie zwierzaków

Żywienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi wymagań żywieniowych naszych podopiecznych a wręcz odwrotnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzęta trzymane w domach różnią się od swoich dzikich przodków – są mniej odporne na infekcje, bardziej delikatne oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Zmiany mają wpływ także żywienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dodaje kluczowych witamin, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo.pl) posiadają bardzo duży wybór pokarmu dla czworonogów– karmy sypkiej jak i gotowych dań mokrych. Możemy być pewni, że, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem niezwykle szeroki- począwszy od owoców morza i ryb, przez drób po dziczyznę. Znaczną sławą cieszą się karmy suche dla psów acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest bardzo ważne, gdyż proteiny podstawowym składnikiem budującym mięśnie szkieletowe.

Wybierając karmę dla naszych czworonogów musimy zwrócić uwagę również na ich składniki i przeznaczenie, inne bowiem będą karmy dla czworonogów małych ras, a inne dla wielokilogramowych, dużych wyżłów czy bernardynów. Purina karmy dla psów () uwzględniają wszystkie aspekty psiej egzystencji, troszcząc się aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do równie wysokogatunkowych i chętnie wybieranych są karmy dla psów pronature.

koty

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne () odgrywają niezwykle ważną rolę żywieniową dla tych czworonogów, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem zwiększonej troski i opieki a karma karma dla psów aktywnych funkcjonalna odgrywa w tej sytuacji funkcję leczniczą. Jej składniki, zależnie od dysfunkcji i schorzenia będzie innyi odmienną ilość substancji odżywczych i budulcowych będzie posiadał. W trosce o zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół dokonujmy mądrego wyboru karmy i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.