Ciekawe informacje o diecie zwierzaków

Karmienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, jedzenie dla ludzi nie zaspokoi potrzeb dotyczących diety naszych zwierzaków a wręcz odwrotnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzęta trzymane w blokach różnią się od swoich nieudomowionych przodków – są mniej odporne na drobnoustroje, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Zmiany mają wpływ również karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dostarcza kluczowych witamin, makro i mikroelementów.

Jak dbać o kota?

Każdy kto ma dzieci na pewno już przerabiał ten temat. W pewnym wieku nasze pociechy przychodzą do nas z poważnym pytaniem. Zazwyczaj bardzo boimy się tego momentu. Lecz prędzej, czy później to następuje. Lepiej dużo wcześniej przyszykować się do tego typu rozmowy i ustalić z partnerem, jakie chcemy zająć stanowisko.

Zadbaj o pragnienia i optymalną formę swojego ulubionego psa

Ludzie wydają się coraz lepiej uświadomieni w sprawie pragnień swoich psów i kotów. Czworonogi bywają zdrowiej odżywiane, regularnie odwiedzają gabinety weterynaryjne, jak również są wyposażane w przedmioty, które mają ułatwić i uprzyjemnić im życie. Zwiększa się także liczba sklepów z artykułami dla zwierząt, gdzie asortyment jest coraz bogatszy i ciekawszy.