Jakim sposobem skusić nowego klienta? Poznaj kilka zasad marketingowych

Bankowość to jedna z w największym stopniu konkurencyjnych branż w gospodarce. Banków jest sporo zaś potencjalnych klientów stała ilość. W największym stopniu cenionymi klientami banków są osoby w wieku produkcyjnym, bowiem mają stałe dochody a także – choć pewna część z klientów – zainteresowana być może odkładaniem, a więc w wyższym stopniu zaawansowanymi produktami bankowymi aniżeli rachunek osobisty.

Oszczędzający są dla banków szczególnie atrakcyjni albowiem to dzięki nim realne jest udzielanie kredytów. Bank jako instytucja powinien zachowywać równowagę między wielkością lokat a wielkością tzw. akcji kredytowej. Inaczej mówiąc każdy kredyt powinien mieć swój odpowiednik w lokacie oznaczonej na podobny okres co kredyt. Bank zyskuje na różnicy w oprocentowaniu tychże dwóch produktów, dlatego wiadomo że banki będą zabiegały o chętnych na założenie lokaty.

oszczędzanie

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Żeby wywabić klientów wiele banków oferuje nadzwyczaj interesujące nowe produkty . Przykładem może być tutaj lokata bezkarna, jej określenie bierze się stąd iż zerwanie lokaty czyli wypłata środków na niej nagromadzonych nie spowoduje straty już naliczonych procentów jak ma to miejsce w przypadku klasycznej odmiany tego produktu. Lokata bezkarna jest produktem skierowanym do nowych klientów. Można ją założyć w momencie otwierania rachunku ROR jednakże nie później niż 12 miesięcy od otwarcia ROR – czytaj więcej . W wypadku jeżeli klient tajemniczy klient wrocław nie spełnia tego warunku lokata bezkarna nie może zostać otwarta. W zamian za to oferowany jest typowy produkt banku. Lokata bezkarna jest produktem finansowym bardzo atrakcyjnie oprocentowanym w porównaniu z analogicznymi produktami konkurencji. Warto też wiedzieć, że lokata bezkarna jest kierowana do klienta indywidualnego. To charakterystyczny typ klientów instytucji bankowych. Indywidualny klient przeważnie nie dysponuje wielkimi kwotami, ale nie znaczy to że nie jest atrakcyjny dla banku. Nieduże kwoty wynagradza wielkość tego segmentu rynku usług bankowych.

Naturalnie lokata to jeden z prostszych produktów bankowych służących oszczędzaniu. Klienci, jakich ciekawią większe przychody i gotowi są na większe ryzyko mogą skorzystać z innych form odkładania, szczególnie długoterminowego (dla przykładu funduszy inwestycyjnych, obligacji lub dla bardzo zaawansowanych klientów przeróżnego typu produkty oparte na inwestowaniu pieniędzy na giełdzie).