Jakiego rodzaju istnieją różnice między tradycyjnymi kantorami a tymi wirtualnymi?

Przedsiębiorca, który szuka pomysłów na swoją nową działalność gospodarczą ma teoretycznie duże pole manewru. Jeśli jednak nie zamierza zostać płatnikiem podatku od towarów i usług oraz nie zamierza mieć przymusu posiadania kasy fiskalnej, to nie posiada już tak znacznego wyboru.

grupa

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Może jednak zająć się zawodowo wymianą różnorodnych walut.
komunikacja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby dodatkowo zmniejszyć koszty prowadzenia firmy, mógłby założyć swój internetowy kantor wymiany walut. Polska jest europejskim faworytem w prowadzeniu tego typu rodzaju działalności, dlatego też z pewnością bez żadnego problemu znajdzie poradę w tym zakresie. Świat podąża do przodu, znani społeczeństwu spod różnorodnych lotnisk czy też ulic cinkciarze nie działają już w tego typu sposób. Zamiast tego w wielu miejscowościach obecne są natomiast kantory, w których do nabycia jest każda światowa waluta. Dolar, korona szwajcarska czy też forint to zaledwie przykładowe waluty, jakie można by zaproponować swoim interesantom. Zasada funkcjonowania tego typu internetowego kantoru nie odróżnia się specjalnie zezwolenie na pobyt stały tego standardowego. Oznacza to niestety wzmożone kontrole oraz konieczność prowadzenia dodatkowej ewidencji.
Taka działalność jest rejestrowana oraz do jej prowadzenia konieczna jest akceptacja prezesa NBP. Ponadto działalność kantorową może prowadzić jedynie osoba, która ani razu nie została ukarana prawomocnym wyrokiem dotyczącym jakiegokolwiek przestępstwa, jakiego zamiarem było osiągnięcie korzyści majątkowej. Poza tym tego typu osoby powinny przejść przeszkolenie dotyczące prowadzenia działalności regulowanej. Ponadto kantor musi zostać stosownie oznakowany.

Dotyczy to także tego, jaka waluta może być tam wymieniona. Posiadacz powinien ponadto wydawać dokument transakcji. W wypadku e-kantorów wymagania są takie same jak w przypadku tych stacjonarnych, jednak w tej materii istnieje parę kontrowersyjnych problemów.