Jak zorganizować swoją pracę i zmotywować się do systematycznej pracy?

Motywacja do pracy jest nierzadko bardzo trudne. Przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszych czasach wokół nas znajduje się bardzo dużo „rozpraszaczy”, jak przykładowo telefony lub Internet. Dociera do nas wiele informacji, z którymi nierzadko zapoznajemy się niedokładnie, nie skupiamy uwagi przy czymś na dłużej, poza tym często wykonujemy kilka zadań jednocześnie, m.in. oglądamy telewizję i piszemy notatki itp.

kalendarz książkowy

Autor: Bisnotcher
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór kalendarzy trójdzielnych

Niełatwo jest skoncentrować się w pełni, jednak istnieje kilka sposobów, które nas w tym wspomogą. Jak zaplanować swoje zajęcia i motywować się do systematycznej pracy? Przede wszystkim spróbuj planowanie. Chociaż nierzadko z planów nic nie wychodzi, praktyka czynią mistrza. Z pewnością wykreślanie kolejnych punktów z listy zagwarantuje nam ogromną satysfakcją, i jednocześnie chęć do dalszych działań. W jaki sposób planować? Każdy powinien wypracować własny dla siebie system. Na początku warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne. Każdego dnia rano lub przed snem wypisz wszystkie obowiązki, które musisz przeprowadzić.

Rzecz jasna możesz je podzielić na dłuższy czas, lecz jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z planowaniem może to nie być dobry pomysł. Poza tym planowanie z dużym wyprzedzeniem często jest po prostu nieskuteczne. Oznacz zadania ważne i te, które ewentualnie można bezproblemowo odłożyć na później. Wykreśl każde zakończone punkty. Dzięki temu za każdym razem będziesz precyzyjnie wiedzieć, ile przed tobą. Z pewnością zauważysz, że wszystkie odhaczane zadania dają poczucie ulgi i popychają cię do działania. Jeżeli na liście są punktu, które nie dają ci spokoju, chociaż nie są szczególnie ważne – zajmij się nimi, gdy rzeczywiście masz taką możliwość. Wówczas efektywniej wykonasz konieczne sprawy.

Jakie kalendarze książkowe do firmy?
W planowaniu nierzadko pomaga także wygląd naszego planera. Jeżeli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać barwnych karteczek, zakreślaczy, zakładek itp. Przypisz kolor dla danej grupy czynności. W sklepach pojawiają się już kalendarze książkowe 2016, które mogą okazać się twoim najlepszym planerem.Prócz planowania, staraj się także zapewnić sobie bardzo dużo spokoju. Usuń rozpraszacze. Wyłącz przeglądarkę, a jeśli jest ci niezbędna do pracy, wgraj do niej aplikację blokującą rozrywkowe witryny. Wycisz powiadomienia w smartfonie. Jeżeli pracujesz w mieszkaniu nie włączaj w tle telewizora. Postaraj się słuchać takiej muzyki, która pozwoli ci się skupić.

Czy chcesz zgłębić dodatkowe teksty? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie podobne wiadomości odnoszące się tej sprawy – link jest tu.

W związku z tym planowanie z pewnością przyniesie zamierzone efekty, a my staniemy się pełni motywacji i energii do dalszych działań. Zobacz stronię