Jak zafundować bardzo potrzebującym pomoc finansową w trakcie rozliczania się ze swojego podatku?

Nie ma sensu ukrywać tego, że znakomita część Polaków nie cierpi wręcz składania corocznych deklaracji podatkowych. Wiele osób zostawia to na ostatni możliwy moment, powodując że kolejki w budynkach urzędów robią się naprawdę długie. Ten coroczny, nieprzyjemny obywatelski obowiązek posiada jednak swe pozytywne aspekty.

zaproszenie ślubne

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Warto mieć na uwadze, iż rozliczając podatek jesteśmy w stanie odpisać 1% na dowolną fundację lub system zarządzania siecią sprzedaży też organizację pożytku publicznego.
Faktem jest, że przekazując ten 1% podatku nie tracimy nic, gdyż fundusze te i tak zostałyby wysłane do Skarbu Państwa. Zamiast oddawać wszystko fiskusowi mamy możliwość zrobić naprawdę dobry uczynek dla kogoś, kto tej pomocy oczekuje. Kiedy nie mamy pojęcia jeszcze gdzie chcemy przekazać tę kwotę, można szybko skorzystać z wyszukiwarki organizacji jaką znajdziemy na oficjalnych, rządowych stronach internetowych. Podczas uzupełniania formularza PIT 37 zobacz pit 37 musimy poszukać sekcji, która dotyczy właśnie przesłania takiej pomocy organizacjom. Są do wypełnienia dwa miejsca, jednym z nich stanowi KRS także tutaj możemy wpisać odpowiedni numer instytucji, jaką mamy zamiar wesprzeć – na przykład 0000270809 – zobacz 0000270809. W następnej rubryce musimy wpisać kwotę, która nie może przekroczyć opisany wyżej 1%. Ten czas jest naprawdę kluczowy dla całego procesu przekazu środków, ponieważ nie powinniśmy popełnić żadnego błędu. Źle wpisany numer KRS może doprowadzić do tego, iż wskazana przez nas fundacja nie otrzyma wsparcia w postaci naszego podatku. Co ciekawe, na tym etapie mamy możliwość zdecydować, czy chcemy aby nasze dane były wysłane organizacji, której przekazujemy własną część podatku. instytucja ta dostanie na przykład nasze personalia tj. dane identyfikacyjne, kwotę wsparcia jakiego staliśmy się autorem.

Istnieje co prawda jeszcze okazja na poprawkę, ponieważ jesteśmy w stanie wykonać korektę do 2 czerwca 2017 roku. Wtedy będziemy mieli sposobność aby wpisać nowe, poprawione informacje do przelewu 1% z własnego podatku. Całość tej sytuacji powoduje, iż w niewiele ponad kilka chwil, bez wychodzenia z domu mamy możliwość w realny sposób pomóc konkretnym osobom. Trzeba przyznać, iż sposobność przekazania tego jednego procenta to chyba najprzyjemniejsza kwestia jeżeli chodzi o składanie formularza PIT.

Kiedy będzie się zbliżał okres rozliczeń, spostrzeżemy w telewizji, radiu, gazetach czy też wielkoformatowych ogłoszeniach masę informacji z pytaniem o wsparcie danej fundacji. Dokonujmy tego ważnego wyboru mądrze, zgodnie z własnym sumieniem. Najbardziej istotne jest jednak fakt, że istnieje taka możliwość pomocy oraz że korzysta z niej coraz więcej mieszkańców naszego kraju, dzieląc się tym, co mają i szerząc pomoc i dobro.