Jakie istnieją zalety reklamowania się na telebimach? Czy również w niewielkich miejscowościach przynosi tego typu reklama pożądane efekty?

Diodowe ekrany to znaczy telebimy to dziś często komentowana forma reklamy outdoorowej. Wiele ludzi zastanawia się czy to skuteczny sposób reklamowania własnych produktów albo firmy. Jeszcze parę lat wstecz była to swego rodzaju nowość i na pewno przyciągała ona wzrok ewentualnych klientów. Dzisiaj jednak telebimy już nie są czymś tak zaskakującym z tego powodu osoby chcące reklamować własne artykuły myślą nad tym czy skorzystać z tej reklamy. Na jakie rzeczy zwracać uwagę gdy chodzi o reklamę na telebimach?

Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną rolę, wręcz najważniejszą gdy chodzi o telebimy pełni ich lokalizacja. Czy będzie to telebim Suwałki czy też będzie on w jeszcze innym miejscu w Polsce, to zasada będzie bezsprzecznie ta sama. Taki ekran powinien być ustawiony tam, gdzie jest duże prawdopodobieństwo, że ewentualny klient spojrzy na naszą reklamę – zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić. Tego typu przykładem na dobrą lokalizację są drogi przelotowe o sporym natężeniu ruchu. Są to także skrzyżowania, gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna. W takim miejscu często kierowcy, lecz także piesi muszą się zatrzymać czekając na zmianę świateł. W tym momencie jest trochę czasu aby na telebim spojrzeć. W tego typu miejscach, w których trzeba czekać ludzie odruchowo zapełniają czymś czas i choćby z nudów czytają reklamy na telebimach. Są one bez żadnego wysiłku zapamiętywane przez odbiorcę.

Nie czekaj – naciśnij ten link noclegi Ostróda i raduj się stworzonymi tam świeżymi tekstami. Zapewne rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na powyższy temat.

reklama zewnętrzna

Autor: manhhai
Źródło: http://www.flickr.com
Badania prowadzone jeśli chodzi o możliwości, które dają różne formy reklamy zewnętrznej potwierdzają, że obraz ruchomy zapamiętujemy lepiej aniżeli taki statyczny. Znacznie częściej naszą uwagę zdobywają w związku z tym telebimy niż dajmy na to plakat reklamowy nawet gdyby był on gigantycznych rozmiarów. Ruch na telebimach przyciąga uwagę odbiorcy w identyczny sposób w każdym miejscu, niezależnie od tego czy jest to telebim Jelenia Góra, czy też w jakiejś innej miejscowości. Z tego powodu z takiego rodzaju reklamy można skorzystać właściwie wszędzie. Nie jest ona jedynie domeną dużych miast. W związku z tym nawet w małych miejscowościach daje ona oczekiwane efekty. Reklama taka może posłużyć tak jako niezależna kampania reklamowa, jak i może być uzupełnieniem przekazu radiowego czy prasowego – MEDAS Sp. z o.o.. Za sprawą telebimu nasza marka staje się częściej rozpoznawalna co przekłada na zyski ze sprzedaży naszego towaru. Warto zatem zastanowić nad taką formą reklamy.