Jak wygląda szkolenie „Profesjonalna Obsługa Klienta „

Fachowa obsługa klienta wewnętrznego, efektywna komunikacja wewnętrzna oraz przyjemne relacje pracownicze to obecnie wyzwanie wielu zakładów pracy. Odpowiedzią na to są szkolenia, których celem jest szlifowanie technik kontaktu z klientem budujących pozytywny obraz pracobiorcy i przedsiębiorstwa i wzbudzających sympatię.

Zdobycie wiedzy o profesjonalnej obsłudze klienta oraz sposobach rozstrzygania problemów międzyludzkich.

sala konferencyjna

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Poznanie jak też ulepszanie technik oraz stylu skutecznej i korzystnej komunikacji z nabywcą, służącej dobremu zrozumieniu, pozytywnej atmosferze i radzeniu sobie z trudnymi przypadkami. Ukształtowanie podejść pro-klienckich uczestników szkolenia, otwartej postawy w stosunku do klienta wewnętrznego, nabycie przez pracobiorców umiejętności rozpoznania a także udoskonalenia negocjacji bezpośredniej i telefonicznej z niełatwym dyskutantem oraz przyswajanie reguł efektywnej komunikacji – umiejętność poradzenia sobie z naciskami, animozjami oraz agresją ze strony rozmówcy oraz poznanie form rozładowania nadmiaru napięcia.

Po skończeniu szkolenia Profesjonalna Obsługa Klienta członkowie szkolenia powinni wiedzieć jak: odpowiednio stosować zachowania asertywne w relacjach ze współpracownikami, radzić sobie ze skomplikowanymi sytuacjami , fachowo prowadzić negocjacje przez telefon, budować profesjonalny wizerunek wśród klientów i współpracowników

Szkolenia otwarte Wrocław powinny zostać dobrane do potrzeb uczestników szkolenia ( na stronie). W jego trakcie trener uwzględnia indywidualne sytuacje z naszego życia jak też środowiska pracy, prezentuje narzędzia oraz gotowe rozwiązania do zastosowania już następnego dnia po szkoleniu. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów popartych krótkimi mini-wykładami w czasie których przekazywane są niezbędne treści teoretyczne.

Charakter szkoleń ma za zadanie angażować wszystkich uczestników do żywego uczestnictwa przez pracę w grupach, liczne ćwiczenia, dyskusje, analizę wypadków, symulacje realnych zachowań w obliczu zaistniałych zmian (). Instruktor z całej dostępnej mu wiedzy wyselekcjonuje rzeczy ważne, zgodne z wymogami jak też oczekiwaniami członków szkolenia: warsztat, analiza przypadków, ćwiczenia grupowe ubezpieczenia grupowe i w parach, praca z danymi.