Jak powiększyć sprzedaż we własnej firmie?

Ceny rosną, pensje stoją w miejscu, czyli nie wzrastają. To sprawia, że przeciętny Kowalski ma nieco mniejsze pieniądze do wydania. Na dodatek jego humor nie jest dobry, więc wydaje jeszcze mniej. Co to oznacza dla przedsiębiorców, których profit zależy przede wszystkim od kondycji finansowej Polaków?

wzrosty i spadki

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, z całą pewnością trzeba skuteczniej walczyć o klientów – no dobrze, lecz w jaki sposób? Nie radzę w znacznym stopniu zaniżać cen, ponieważ fakty są takie, że to najzupełniej nieopłacalne. To znaczy może całkiem opłacalne, ale można śmiało powiedzieć, że wyłącznie wtedy, gdy mieliśmy wcześniej duże narzuty. Optuję za tym, aby zainwestować w marketing. Jakie metody marketingowe mogą spowodować spore wsparcie sprzedaży w firmie? Cóż, na szczęście takich opcji jest całkiem sporo – sprawdź .

Przykładowo ważne jest to, aby w żadnym razie nie myśleć, że programy lojalnościowe wcale się nie opłacają. Myślę, iż w naprawdę wielu przypadkach to jest tak, że przy sensownym programie mamy okazję w znacznym stopniu zyskać. Weźmy na przykład pizzerię: jak w takim razie w biznesie restauracyjnym mamy okazję walczyć o klienta, który ciągle będzie do nas wracał? Cóż, na przykład czymś fantastycznym jest chociażby to, że przecież można wprowadzić kartę stałego klienta. Myślę, że to doskonały pomysł!

A więc kiedy człowiek w ciągu jakiegoś czasu kupi u nas jedzenie – w trochę pokaźniejszych ilościach, najzwyczajniej w świecie dostanie jakąś zniżkę. Zniżka jest w porządku, lecz możemy także zaoferować dla niego darmowe jedzenie. Bo niby kto nie lubi jeść za darmo? Kiedy marże są duże, to w zasadzie tego typu metody nie są większym kosztem. Sądzę, iż przedsiębiorcy w naszym kraju w dalszym ciągu do końca nie wiedzą jak dbać o klienta – to nic fajnego.

Efektywny program motywacyjny () jest w stanie dać wiele zysków – trudno miewać odnośnie tego jakieś wątpliwości! Naturalnie restauracja to wyłącznie przykład, w zasadzie można stosować ową zasadę w praktycznie wszystkich rodzajach biznesu. Uważam, że jeśli większa liczba właścicieli firm (zobacz konsolidacja kredytow) będzie szanowała własnych klientów, gospodarka naszego kraju będzie w dużo lepszym stanie. W końcu nie tylko ja tak rozumuję: w sumie ciężko rozumować, że można prowadzić biznes, zwiększać sprzedaż, bez dbania o klientów.