Wakacje w siodle – z jakiego powodu warto wysłać swoje dziecko na obóz jeździecki

W obecnych czasach ukochaną zabawą dzieciaków jest granie na komputerze oraz telefonie komórkowym. Mogłoby się wydawać, iż czas wakacji to okres, w którym dzieciaki spotykają się ze swoimi kumplami i wspólnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Niestety, w ostatnich latach da się zaobserwować, że nawet jeśli maluchy spotykają się z przyjaciółmi, to najczęściej spędzaj czas przy komputerze.

koń na pastwisku

Autor: burlan marius
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, już dzisiaj wszyscy rodziciele winni zadbać o to, by zorganizować swojemu dziecku aktywne wakacje. Przyciągającym wyjściem są sportowe obozy jeździeckie, przede wszystkim dla dzieci, które na co dzień mieszkają w wielkim mieście. Zapewne spędzenie ferii na łonie natury w pobliżu koników, spowoduje, że dziecko będzie mniej zadziorne i zrozumie, że życie nie kręci się jedynie w sieci.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej chorwacja danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w link poniżej.

Przed zarejestrowaniem potomka na taki wyjazd warto wcześniej zawieść go do stajni, żeby zapoznało się z zasadami bezpieczeństwa , a także rynsztunkiem jeździeckim. Ważne jest też to, by instruktorzy poznali ucznia z koniem, na jakim będzie jeździł podczas kolonii. Jeśli zdecydujemy, iż zapisujemy naszą pociechę na taką kolonię to wówczas mamy okazję wyboru terminu i czasu trwania tego wyjazdu. Jeśli mamy możliwość to warto posłać malucha na dwutygodniowy obóz, bowiem w takim okresie jest w stanie pojąć elementarne techniki jazdy na koniu. Oczywiście sportowe obozy jeździeckie to nie wyłącznie jazda konna. Wykwalifikowana kadra zorganizuje czas wszystkim uczestnikom. Dużo czasu dzieciaki spędzą na placu zabaw, na górskich wędrówkach oraz biorąc uczestnictwo w zawodach sportowych. Z całą pewnością wszyscy uczestnicy będą ucieszeni, bowiem na końcu każdego turnusu odbywają się turnieje, na których da się zdobyć kultowe nagrody – kłusuj na stronę.

konik i dziewczyna

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musisz się troszczyć, że Twoja pociecha sobie nie poradzi, ponieważ wychowawcy z początku wypoczynku dobiorą dla Twojego dziecka odpowiedniego konia, w zależności od zdolności. Sportowe obozy jeździeckie są dla osób, które miały już do czynienia z jazdą na koniach , a także dla tych którzy dosiądą to zwierzę po raz pierwszy. Już dzisiaj zabukuj swojemu dziecku niesamowite wakacje. Będziesz miał gwarancję, że na takim obozie smyk pozna nowych przyjaciół, a także przeżyje wyjątkowe chwile.