W jakich kwestiach może nam pomóc prawnik w Niemczech?

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej jak również bliskie sąsiedztwo z Niemcami to główne powody ogromnego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Wzrasta również liczba polskich inwestycji na terenie Niemiec. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi prawników znających się dobrze na prawie pracy. Coraz to większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym właśnie zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terytorium naszego kraju. Adwokaci udzielają takich usług zarówno na rzecz pracodawców jak również pracowników.

obsługa prawna w Niemczech

Niestety jak wykazują europejskie badania,10 – 20 proc. ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest wielu bezdomnych imigrantów bez pracy. Częstokroć te osoby wpadają w pułapkę uzależnień. Niebezpieczny jest nadal panujące w naszym kraju przeświadczenie, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (Przejdź dalej >>>) co kusi zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielką mają szansę na znalezienie dobrej pracy we własnej ojczyźnie. Na domiar złego mit ten rozprzestrzenia się niczym choroba zakaźna! Wystarczy tylko że jeden ze wsi naopowiada jak to wspaniale żyje mu się w niemieckim „raju”, a już ciągnie za sobą połowę wsi. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś jedzie „w ciemno”, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.

Nie dziwi zatem fakt że adwokaci w Niemczech balduin-pfnuer.de/pl mają pełne ręce roboty. Główne problemy jakimi się oni absorbują to: odzyskiwanie niewypłaconych należnych wynagrodzeń za pracę, ochrona zatrudnionych przed wypowiedzeniem umowy, sporządzanie i analizowanie umów o pracę, również umów dla spółek, doradztwo prawne dla pracodawców, przygotowanie wypowiedzeń, obrona klienta w postępowaniach dotyczących tak zwanej „pracy na czarno”, i w wielu innych. By jednak ustrzec się konieczności pomocy adwokata (zobacz – adwokat rodzinny warszawa) w Niemczech, sugeruję się porządnie do tej tak ważnej decyzji o wyjeździe przygotować. Najważniejsze nie jechać „w ciemno” lecz do konkretnego, spodziewającego się naszej osoby pracodawcy oraz znać chociażby podstawy języka niemieckiego.