Zalety i wady zostania freelancerem

Programiści są teraz jedną z takich grup społecznych, które z pewnością powinny być usatysfakcjonowane z własnej sytuacji. W końcu panuje ogromny popyt na usługi programistyczne. Jeśli faktycznie jesteśmy porządnymi programistami, dostanie fajnej pracy jest tylko i wyłącznie formalnością.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
No dobrze, ale pomyślmy czy w istocie pragniemy na na tę chwilę pójść do biura, zatem każdego dnia wstawać z samego rana i iść do pracy, która w sumie może być po jakimś okresie czasu prawdziwym utrapieniem, czymś za czym nie przepadamy? Chociażby tzw. wypalenie zawodowe bardzo niekorzystnie wpływa na pracowników.

Być może bycie freelancerem jest w naszym przypadku sporo bardziej wskazane? Zapamiętajmy, że jakby nie patrzeć freelancer ma pod wieloma względami lepszą sytuację, lecz wcale nie jest powiedziane, iż zostanie freelancerem może się składać wyłącznie z zalet. No jak co, lecz choć to rozwiązanie ma sporo większą liczbę zalet, to jednakowoż o minusach również warto wspomnieć. Przykładowo nie mamy całkowitej pewności, że nie będziemy skarżyli się na brak wystarczającej liczby klientów. Naprawdę różnie na rynku IT bywa.http://efematic.pl/produkty (poznaj szczegóły)Także trudno nie zauważyć, iż bądź co bądź freelancerom ciężej zmotywować się do działania, ponieważ gdy nie posiadają nad sobą szefa, bardzo często odkładają wszelkie działania na ostatni moment. Później na nieszczęście gonią terminy.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegoś nowego na opisywany temat? Jeżeli tak, to świetnie, ponieważ ta pełna treść zapewne też Cię zafascynuje.

Jednakowoż proszę nigdy nie myśleć, że freelancerka to coś złego. Wręcz na odwrót!

programista

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

A więc praca freelancer sprawia, iż jesteśmy nareszcie wolni. Mamy możliwość pracować nad różnymi projektami, przecież jako freelancerzy ogólnie cały świat stoi przed nami otworem. Wiadoma kwestia, ciężko o istotnie piekielnie fajne zlecenia, ale w żadnym przypadku nie będziemy ślęczeć tylko nad jednym nudnym projektem.

Doceniajmy także to, że jeżeli mamy taki cel, możemy programować w Tatrach, na Korsyce albo w Tajlandii. W szczególności biedne azjatyckie państwa są niesamowitymi przystaniami dla programistów, którym mocno zależy na tym by móc programować w edenie. Taka przykładowo Tajlandia jest tania, a więc jeżeli nawet nie mielibyśmy zbyt wielkiej kasy, tak czy siak moglibyśmy utrzymać się na fajne pieniądze. Musimy dokładnie przemyśleć swoją karierę zawodową, sprawdź oferty na , niektórzy są urodzonymi freelancerami, jednakże wiele osób kompletnie się do tego nie nadaje.