Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która stale działa. Dzięki wiedzy korzystniej sobie radzimy w życiu

Niektórzy ludzie łakną wiedzy, mogli by ją jeść o każdej porze. Wiedza przecież ogromnie wzbogaca, stwarza w naszej głowie nowe idee, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co jest ważne i istotne. Gdy mamy w sobie wrażliwość, osiągniętą dzięki wiedzy, to łatwiej odnaleźć nam najlepsze wyjście z każdej sytuacji. Są ludzie, którzy mówią, że nie opłaca się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.

w bibliotece

Autor: Kelvin
Źródło: http://www.flickr.com
Są też osoby twierdzące, że osoby przyswajające nowe wiadomości mają kłopoty natury emocjonalnej. Oczywiście, przecież w każdej grupie społecznej, u różnych ludzi, z różnych krajów takie sytuacje dzieją się. I u ludzi super inteligentnych i nieco bardziej ograniczonych. Być może objawia się to inaczej, to też przecież zależy od charakteru, wychowania, otoczenia i wielu, wielu innych rzeczy, więc nie ma sensu roztrząsać tego tematu.

Takie gadanie jest bez sensu, ponieważ książki czyta się, bo się je lubi (interesujące propozycje: sprawdź to źródło). Jest identycznie, gdy wychodzimy do kina czy teatru to dlatego, że pragniemy zobaczyć coś ciekawego, coś co co nas wzbogaci i zrelaksuje. Są to więc bardzo ważne kwestie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto uważa inaczej, nie warto z nim na ten temat rozmawiać. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, chociaż on zawsze twierdził, że „nie”. Tak długo robił to, aż jego nazwisko zmieniło się na „nie”. To luźna przenośnia, ale tylko pokazująca dokąd wiedzie płytka wiara we własne, trwałe ugruntowane przesądy i opinie.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie warty uwagi, to kliknij ten link. Zaprezentowane tam treści również Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje (https://sztukmania.pl/pl/c/Farby-olejne/405).

Nie jest to zbytnio obiektywne ani racjonalne, lecz mówione na prawo i lewo.

Dla ludzi jednak, którzy uwielbiają przyswajać nowe rzeczy tacy ludzie też są ciekawym materiałem do analizy, jak na przykład – kontynuuj czytanie. Zamiast krytykować ich warto im się przyjrzeć, dlaczego są tacy, co warunkuje ich postępowanie i tak dalej. Czasami takiej wiedzy nie znajdziemy w księgarni, tylko obserwacja tutaj odgrywa pewnąsensowną rolę. Tak więc opanowywanie wiedzy to nie tylko czytanie książek, ale także obserwacja, własna empiryczność, ogarnianie życia zawsze i wszędzie, ze wszystkimi wadami zaletami.