W której specjalizacji będzie najwięcej pracy?

2018 rok będzie korzystny dla pracowników – ilość ofert pracy będzie rosnąć, szczególnie w handlu, obsłudze klienta i finansach. W niektórych branżach, jak IT, zaczyna już być odczuwalny deficyt wykwalifikowanej kadry.

w ostatnim kwartale roku najsporzej ofert zatrudnienia pojawiło się w specjalizacjach IT, rachunkowości jak też finansów. Nie brakuje również propozycji typu production manager. Jednak ich przewaga się zmniejsza. Zapotrzebowanie na pracowników wyraźnie redukuje sektor bankowy.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych wątków na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną nowinę – kliknij prawnik rozwód w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

Analogiczny ubytek pojawił się w administracji jak też w propozycjach dla kadry zarządzającej. Branże, które w 2018 roku angażować będą najwięcej pracowników, to handel, obsługa klientów bądź finanse. Tutaj zanadto wiele się nie odmieni. Odnotowano podwyższenie liczby ofert pracy w hotelarstwie i turystyce, budownictwie a także medycynie. To sektory, które dotychczas rekrutowały mało, a teraz zaczynają powiększać zapotrzebowanie na pracobiorców, co świadczy o coraz to wyższej kondycji naszej gospodarki.

laboratorium

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz wyższy popyt na pracobiorców wymusi przemianę sposobu pozyskiwania ich. Chlebodawcy, choć najczęściej poszukują kadr przez Internet, coraz to entuzjastyczniej stawiają na referencyjne programy. Jest to system poleceń pracowniczych, w ramach jakiego chlebodawcy wypłacają uposażenie pracobiorcom, jacy polecą do pracy swojego znajomego i ten znajomy zostanie zaangażowany.

Prognozowany deficyt pracowników w coraz to większej liczbie specjalizacji w 2018 roku będzie owocować ogromniejszym wysiłkiem ze strony pracodawców mierzonym na pozyskanie kompetentnych specjalistów. Nie będzie wystarczyło zaoferować świetną pracę a także płacę, firmy będą musiały starać się o wiele bardziej.