W jaki sposób wymieniać waluty online i na tym oszczędzać

Kantor tradycyjny pomału przestaje być rentowny, zaś z roku na rok coraz to więcej klientów decyduje się na kantor internetowy. Wymiana walut on-line może być dobrym sposobem na oszczędzenie funduszy, szczególnie gdy wymian dokonujemy nierzadko.

okienko w kantorze

Autor: Marco Arment
Źródło: http://www.flickr.com
Z badań wypływa, iż 40 procent Polaków powyżej 15-go roku życia wymienia waluty. Ile z nich robi to w internecie? Nie wiadomo. Wirtualnych kantorów jest jednak coraz to sporzej, co więcej inwestują one w promocję i starają się przykuć uwagę nowych klientów. Kantory wirtualne podlegają takim samym regulacjom jak fizyczne kantory, więc ich bezpieczeństwo zapewniają instytucje nadzorujące. Pracować muszą tam przeszkoleni pracownicy bądź tacy, którzy mają doświadczenie wyniesione z sektora finansowego, a lokale muszą być należycie wyekwipowane w m.in. w sejf lub tabelę kursów.

Kantory w walce o nabywców poczęły stosować dokładnie jednakowe zabezpieczenia danych, z jakich korzystają banki, to znaczy z tzw. protokołów szyfrowania danych SSL. Pragnąc zorientować się, czy ewentualny portal korzysta z takowych, należy zwracać uwagę na pasek przeglądarki. Jeżeli zauważalny jest tam symbol kłódki jak też napis „https”, strona jest bezpieczna. Ważnym zabezpieczeniem są także dodatkowe potwierdzenia realizacji transakcji, jak dla przykładu kody wysyłane na adres e-mail lub SMS-y przychodzące na nasz telefon.

Czy opłaci się wymieniać waluty online? Dowiedz się więcej i przejdź od razu do całego artykułu! (idź na firma Dorex) Posiadając zadłużenie we franku szwajcarskim, korzystając z opcji ustawy antyspreadowej, można spłacać raty wprost w walucie, w jakiej zaciągnęliśmy dług. Nie musimy wtedy korzystać z narzuconych, wysokich kursów bankowych. Średni spread CHF w krajowych bankach na dzień 05.03.14 wynosił 22 grosze, a w kantorach on-line 3. Daje to 19 groszy różnicy na jednym franku. Jeśli miesięczna rata (zobacz pożyczka pod hipotekę) naszej pożyczki wynosi 500 franków, każdego miesiąca jesteśmy w stanie zaoszczędzić 95 zł. W przeciągu 25 lat, przyjmując podobną różnicę, szczędzimy aż 28 500 zł – wartość średniej jakości samochodu czy 5-letniego czesnego na dobrych studiach.

banknot

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna kantory stacjonarne nie znikną. Tradycjonalistom z Dolnego Śląska proponuję wbić w przeglądarkę wyrażenie: wymiana walut Wrocław. Aby znaleźć kantor, który oferuje najlepsze kursy dla swoich klientów, polecany kantor wymieniający walutę. Wyruszając na wakacje dobrze jest waluty wymieniać w miejscu swojego zamieszkania nie zaś dopiero przy granicy bowiem zazwyczaj cena tam będzie większa.