Urządzanie wolnej przestrzeni w każdym domu

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć nieurządzone ściany – pusta przestrzeń jest szczególnie nieestetyczna, gdy ma się do czynienia ze starym budownictwem, gdzie mieszkania były bardzo wysokie. Jest dużo metod na zagospodarowanie pustych ścian – ostatnio popularne są wszelkich rozmiarów fototapety czy malowidła, obrazy też są korzystnym pomysłem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może być umieszczenie tam półek na książki, lub też dodatkowych lamp – na przykład w postaci plafonów. Zastosowanie tego rodzaju oświetlenia umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Standardowe sposoby

obraz na ścianę

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

W większości mieszkań do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach sprawdzi się jednak klasyczny obraz w ramie. Zwykle na polskich ścianach można spotkać martwą naturę, albo impresjonistyczne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz bardziej popularne w sporej liczbie nowoczesnych wnętrz są obrazy art deco. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzy się z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Wizualnie obrazy takie charakteryzuje podkreślenie geometrii obiektów oraz kontrastowe barwy. Dzieła tego rodzaju dobrze komponują się z meblami z ciemnego drewna, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Korzystnie prezentują się także w prostych ramach wykonanych też z ciemnego drewna (heban, dąb i tak dalej).

Kupowane czy zamówione?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Obrazy można dziś dostać w dużej liczbie sklepów, nawet budowlanych, gdzie drukuje się je na płótnie malarskim.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na męczące Cię pytania wiążące się z tą problematyką, to kliknij ten link i sprawdź – z pewnością Cię to zainteresuje!

Dzieło stworzone taką techniką prezentuje się niezwykle podobnie do prawdziwego obrazu, tą techniką nie da się jedynie imitować śladów po pociągnięciach pędzla. O ile w wypadku obrazów impresjonistów jest to istotna cecha, o tyle dla art deco nie jest to wada. Malowidła drukowane są o wiele mniej kosztowne od malowanych, miłośnicy sztuki jednak wolą obecność obrazu wykonanego ręką artysty. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej pożądanych artystów nurtu art deco jest Andrzej Romański, polski malarz znany wśród artystów od lat siedemdziesiątych. Jego prace można znaleźć w galeriach sztuki, wykonalne jest również zamówienie obrazu dobranego do indywidualnych preferencji. Artysta sprzedaje własne dzieła również za pośrednictwem stron internetowych (poczytaj).