Program lojalnościowe dla wszystkich

Możemy wylewać z siebie ostatnie poty. Możemy harować po nocach. Możemy wykonywać również wiele innych rzeczy, ale nigdy nie możemy zapominać o najistotniejszym – sukces naszego interesu w głównej mierze jest uzależnione od zadowolenia naszych konsumentów, których, naturalnie, najpierw powinniśmy do siebie przyciągnąć. Próżny będzie nasz trud, jeżeli nie odnajdziemy odbiorców naszych usług.

Dlatego dowolny początkujący przedsiębiorca bez względu na branżę powinien przyswoić sobie najważniejsze zasady efektywnego marketingu.

otwarty kalendarz

Autor: Complete Merchandise
Źródło: http://www.flickr.com

To nie jest jedynie dyscyplina naukowa, to cała filozofia. Spece od marketingu, którzy mają już duże doświadczenie, potrafią dokonać prawdziwych cudów. Stąd też jeżeli tylko nasza firma da radę unieść taki ciężar finansowy, nie należy na takim fachowcu oszczędzać. Środki włożone w akcje marketingowe zwrócą się szybciej, niż nas możemy to sobie wyobrazić.

Czytaj dalej

W dzisiejszym biznesie karierę robi marketing relacji. Obecnie nie wystarczy jedynie pokazać się lokalnych gazetach, rozwiesić plakaty, czy wyemitować reklamę w telewizji. Współczesny klient jest niezwykle wybredny i my musimy pierwsi wyciągnąć do niego rękę. Jak sama nazwa mówi, ten gatunek marketingu skupia się tworzeniu jak najbardziej osobistych relacji z naszym nabywcą. Nie jest sztuką zdobyć klientów. Potem trzeba ich jeszcze utrzymać przy sobie.
Właśnie po to zrodziły się programy lojalnościowe

sterta banknotów

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com

. Z pewnością każdy z nas posiada w portfelu cały plik plastikowych kart. Otrzymaliśmy je podczas zakupów w rozmaitych sklepach. To jest właśnie część tego planu. Każda firma, która zamierza zatrzymać przy sobie ludzi, zwabia ich do siebie tym właśnie miłym gestem. Dostając do rąk kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że odtąd jesteśmy częścią elitarnego klubu. Taka informacja mile łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i dowartościowani. Dodatkowo, dowiadujemy się, że dzięki posiadaniu tej luksusowej karty, czeka na nas mnóstwo wspaniałych promocji, nieosiągalnych dla innych klientów. Właściciele popularnych sieci dają nam w ten sposób wyraźny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!

Reszta tutaj programylojalnosciowe.pl