Podstawowe informacje na temat radców prawnych i adwokatów, jakie są różnice między tymi zawodami.

Dla większości osób zawody radcy prawnego i adwokata są nagminnie mylone. W chwili obecnej faktycznie sami prawnicy uważają taki podział za sztuczny i niepotrzebny, ale póki co bez przerwy jest on aktualny i nie zanosi się w najbliższym czasie na duże zmiany. Przez cały okres nauki zarówno adwokaci jak i radcy będą pozyskiwać dokładnie taką samą wiedzę.

polecany prawnik

Autor: mikytex
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero po zakończeniu studiów ich ścieżki idą w dwie strony, choć w rzeczywistości i tak robią praktycznie to samo. Różnice przede wszystkim będą w sprawach formalnych, bo obie te profesje mają trochę odmienne ograniczenia i uprawnienia, lecz jeżeli będzie chodzić o merytoryczną stronę, to są w zasadzie takie same. Należy jednak wiedzieć, czym się tak naprawdę różni dobry adwokat Rzeszów od swego kolegi, który będzie nosił miano radcy prawnego. Czytaj więcej tutaj: przejdź do serwisu W wielu sprawach będzie be znaczenia, do jakiej osoby się zwróci o pomoc, bo każdy z nich bez problemów pomoże. Lecz w niektórych przypadkach okazać się może, że o poradę trzeba się będzie udać tylko do przedstawiciela jednego zawodu.

Do typowych zadań radcy prawnego będzie należało udzielanie porad i sporządzanie opinii, ale także opracowywanie różnorodnych aktów prawnych. Typowa kancelaria radcy prawnego Rzeszów właśnie takimi sprawami zajmuje się najczęściej, a do jej klientów będą należeć zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – obsługa prawna w kancelarii radcy z Rzeszowa. Radca może występować przed urzędami i sądami, ale dużym ograniczeniem tego zawodu jest obrona w sprawach karnych i karnoskarbowych.

Tu jest właśnie pierwsza z różnic między adwokatami i radcami, bo to właśnie tylko adwokaci (Potrzebujesz konsutlacji prawnika? Polecam – odszkodowanie adwokat żarnowski lublin) mogą być obrońcami w tego typu sprawach, radcy co prawda mają możliwość uczestniczenia w nich, lecz tylko jako pełnomocnicy. Kolejną różnicą będą sprawy samego wykonywania zawodu. Adwokat będzie musiał albo sam otworzyć swoją kancelarię, albo stać się jej wspólnikiem, natomiast nie może być nigdzie zatrudnionym. Tego ograniczenia nie będą z kolei mieć radcy, tak więc jeżeli któraś z firm będzie chciała mieć prawnika na etacie, to rozglądać się musi za taką osobą.