Odpowiedni strój do pracy

Biuro to miejsce, które zmusza nas do zachowania pewnego typu norm w stroju. Naturalnie, istnieją firmy, które mają swoje dokumenty precyzujące szczegółowo wymogi, czyli dress code. Określone w nim jest jaką długość powinna mieć sukienka u kobiety, czy wolno wkładać obuwie z odkrytymi palcami, dokument ten normuje również kwestię dekoltów, bywa że określa kolorystykę.

Jak jest zimno zawsze trzeba nosić ciepłe kurtki damskie. Dla mężczyzn opisuje czy powinni przychodzić do pracy w garniturze, czy mogą wkładać dżinsy, informuje na przykład o tym, że niedozwolone jest sportowe obuwie i inne takiego typu kwestie.

Zazwyczaj dress code posiadają wielkie korporacje, banki, salony telefonii komórkowej – ogólnie mówiąc miejsca, gdzie pojawia się wielu kontrahentów i gdzie każda osoba jest wizytówką firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktowalibyśmy poważnie pracownika banku [jak odzyskać pieniądze z polisolokaty] ubranego w spodenki, klapki i koszulkę? Raczej nie. Do pracy bezpiecznym zestawem zawsze będzie bluzki damskie i spódnice. Wybierajmy raczej bluzki koszulowe, bez bogatych ozdobnych elementów, żabotów i błyszczących guzików. Prostota jest zawsze na czasie, zawsze będzie elegancka i zawsze wypadniemy dobrze.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Bezpieczna długość sukienki – to okolice kolana. Nieco przed kolano, lekko za – w zależności od naszych upodobań. Unikajmy minispódniczek, szczególnie, kiedy musimy przemieszczać się po biurze, sięgać po segregatory z dokumentami stojące na wysokich półkach itp. spódnica podciągająca się praktycznie do pasa nie doda nam profesjonalizmu. Odpowiedni zestaw to również proste spodnie i eleganckie tuniki damskie. Jeżeli nie będzie hippisowsko opadać nam z ramienia – absolutnie nadaje się do pracy. Nie potrzeba do nich wiele dodatków, w chłodniejsze dni trzeba tylko zarzucić na wierzch marynarkę i strój gotowy. Oczywiście pamiętajmy by miały właściwą długość i niewielki dekolt. Uważajmy też na okrycia wierzchnie. Wisząca na oparciu postrzępiona, imprezowa i urozmaicona ćwiekami kurtka damska nie będzie odpowiednio o nas świadczyć, nawet jeżeli jesteśmy ubrane w garnitur.

A panowie? najlepszy jest garnitur. Naturalnie mamy ich tyle typów, że każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki również się sprawdzą, chyba że wytyczne naszej firmy nakazują inaczej. Koszule męskie są różne, kontrolujmy więc czy te które kupujemy łatwo się gniotą, czy może są lekko przejrzyste – to szczegóły, ale wiele o nas mówią. Na wierzch naturalnie płaszcz męski na chłodne dni. W płaszczu każdy mężczyzna wygląda świetnie. Jeżeli chcesz przeczytać inne wskazówki odnośnie pracy i HR-u, odwiedź happyhr.pl