Jak grać na giełdzie? Najskuteczniejsze metody na bezbolesne wejście w świat notowań giełdowych.

Żyjemy w realiach, w których prawidłowe funkcjonowanie bez pieniędzy jest w zasadzie nierealne. Każdy z nas pragnie zapewnić lepsze jutro sobie jak i swojej rodzinie tym samym bez konieczności kalkulowania multum wydatków kończyć kolejny miesiąc. Są także tacy, którym najzwyczajniej brakuje pewnego rodzaju adrenaliny, którą niewątpliwie gwarantuje gra na giełdzie.

Giełda

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na naszą motywację, efektywna gra na giełdzie, zwłaszcza na starcie naszej przygody, może przysporzyć bardzo dużo kłopotów a także strat. W takim razie, giełda bitcoin – zobacz więcej, żeby czerpać z tego zarówno korzyści finansowe, jak i żeby sprawiało nam to wiele przyjemności?

Z początku musimy zapamiętać kilka głównych zasad.

Wielce istotnym będzie, aby wchodząc do gry nie obstawiać dużych kwot, tzn. takich, jakich strata będzie dla nas wyjątkowo odczuwalna. Zacznijmy pomału, obserwujmy zmiany na rynku, zwracajmy uwagę na sytuację geopolityczną. Dla wielu rynków wyjątkowo ważna jest obecna sytuacja w Grecji.

Musimy zauważyć, że wszelkie surowce osiągają bardzo niskie ceny, ponieważ cena Euro leci w dół, natomiast Dolar z kolei staje się mocniejszy. Tego typu zmienne mają wpływ na mnóstwo spółek, ich akcje idą w górę albo spadają, wiele zależy od stabilności politycznej konkretnego miejsca. Wypada także pamiętać, że kiedy już zakupimy pewne akcje, to nie opłaca się reagować gwałtownie. Szybka sprzedaż albo kupno akcji może dużo nas kosztować.

Na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Kilka kluczowych kroków nim zaczniemy grę.

Aby wejść do gry na giełdzie niezbędne nam będzie fachowe konto maklerskie.warto zobaczyć ponadto – sprawdź więcej -Należy również zwrócić uwagę na to, że za każdy zakup i sprzedaż musimy uiścić odpowiednią sumę, czyli jeżeli będziemy bardzo często sprzedawać i kupować, to rzeczona kwota szybko będzie rosła. Profesjonalni gracze giełdowi stosują jeden z dwóch nurtów, czyli analizę techniczną albo finansową. Ewentualnie można połączyć je obie.

Wspomniane analizy mają inne cechy, pierwsza będzie bardziej pasowała jednym graczom, natomiast druga innym. Nie opłaca się kierować się minimalną różnicą w potencjalnym zysku, jeżeli konkretny nurt wyraźnie nam nie odpowiada.