Długotrwały proces sądowy oraz postępowanie komornicze a może błyskawiczna sprzedaż wierzytelności? Jakie rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Jeżeli pożyczyliśmy komuś środki finansowe, to często pojawia się tak zwany „paradoks pożyczającego”. To nam jest niestosownie poprosić o zwrot gotówki. W przypadku, kiedy kwota nie jest duża, nie posiadamy problemu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pożyczenie dużych pieniędzy, a osoba, jaka je wzięła nie spieszy się z ich oddaniem, wtedy mamy spore kłopoty. Co począć w takiej sytuacji? Jak odzyskać środki?

Portret doradcy finansowego oraz jego obowiązki

Doradca skarbowy to osoba, jaka wykonuje swój zawód w pojedynkę i nie jest powiązana z żadną konkretną instytucją finansową. Ten niezależny fach jest fachem nadzwyczaj odpowiedzialnym, wobec tego jako doradca finansowy Lublin nie zdoła wykonywać pracę każdy. Osoba taka musi być po pierwsze godna zaufania i sumienna. Jej najważniejszym celem wiecznie powinno być dobro Klientów, którzy przychodzą po wskazówkę. Nierzadko od rad doradcy skarbowego może zależeć zupełny majątek Konsumenta, toteż na tym stanowisku ważka jest rozwaga, a także profesjonalizm.