Portret doradcy finansowego oraz jego obowiązki

Doradca finansowy to osoba, jaka realizuje swój fach samodzielnie i nie jest powiązana z żadną konkretną instytucją pieniężną. Ten oddzielny fach jest zawodem niezwykle odpowiedzialnym, w związku z tym jako doradca finansowy Lublin nie może wykonywać pracę każdy. Osoba taka musi być przede wszystkim godna zaufania oraz solenna. Jej najistotniejszym celem zawsze powinno być dobro Klientów, którzy przybywają po wskazówkę. W wielu przypadkach od rad doradcy skarbowego może zależeć pełny majątek Klienta, w związku z tym na tym stanowisku ważna jest rozwaga, a także profesjonalizm.

Długotrwały proces sądowy oraz postępowanie komornicze a może błyskawiczna sprzedaż wierzytelności? Jakie rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Jeżeli pożyczyliśmy komuś środki finansowe, to często pojawia się tak zwany „paradoks pożyczającego”. To nam jest niestosownie poprosić o zwrot gotówki. W przypadku, kiedy kwota nie jest duża, nie posiadamy problemu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pożyczenie dużych pieniędzy, a osoba, jaka je wzięła nie spieszy się z ich oddaniem, wtedy mamy spore kłopoty. Co począć w takiej sytuacji? Jak odzyskać środki?