Kto „panuje” w kasynie?

Krupierzy są nieodłącznym składnikiem kasyn. Podczas hazardowych gier reprezentują kasyno i trzymają bank, natomiast do ich obowiązków należy też prowadzenie gry czy też doglądanie jej poprawnego toku.

Krupiera zastaniemy przy stole do gry w kości, blackjacka oraz przy wielu innych grach karcianych. W wypadku gry we francuską ruletkę krupierzy pracują w teamie.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie adwokat piotrków trybunalski cennik, którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

Jeden krupier komunikuje początek i koniec obstawiania zakładów, kręci okręgiem ruletki a także oznajmia, jaka liczba jest wylosowana. Dwóch pozostałych krupierów z pomocą tak zwanych grabek ogarnia rozstawienie żetonów na stoliku, a potem wypłaca wygrane – w trakcie obstawiania nie można podawać swoich żetonów krupierowi do ręki. Jednak w amerykańskiej ruletce wszystkie czynności wykonuje jeden krupier. Na dodatek całą grę obserwuje krupier kontrolujący. Nie bierze on bezpośrednio udziału w grze, a tylko sprawdza, czy prawidłowo przebiega tok robienia zakładów, czy nikt z siedzących przy stoliku nie oszukuje , a także czy sama gra przebiega dokładnie według sprecyzowanych reguł.

aplikacja firmowa

Autor: U.S. Army CERDEC
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie gry w kości krupier również stwierdza, kiedy można czynić zakłady oraz komunikuje, jaki jest rezultat rzutu oraz czy następuje druga runda gry, czy też jej wynik rozstrzygnął się już w rundzie pierwszej. W grach karcianych, dla przykładu w blackjacku, to właśnie krupier rozdawać będzie karty a także będzie naszym przeciwnikiem – jeżeli jego karty będą lepsze od naszych, przegrywamy a nasze żetony trafiają do banku.

Krupierem może zostać w zasadzie każdy, kto odbędzie właściwe szkolenie, ale przyda się także dobra umiejętność szybkiego rachowania w pamięci oraz wytrzymałość na pracę w nocy.