Krok po kroku. Jakim sposobem rozliczyć PIT online

Kolejki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia mogą przerażać. Jest metoda, aby je ominąć. Swoje zeznanie podatkowe można dostarczyć przez internet. Podpowiadamy, w jaki sposób to uczynić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się elektroniczną drogą.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy entuzjastycznie korzystają z owej opcji. Do 18 kwietnia do urzędów podatkowych wpłynęło ponad pięć mln e-PIT-ów. Resort liczy jednak na jeszcze lepszy wynik – przez net pragnie w bieżącym roku nagromadzić aż siedem mln zeznań podatkowych przeczytaj więcej tutaj. Aby rozliczyć się poprzez internet, powinno się wejść na stronę finanse.mf.gov.pl i odszukać na pasie na górze strony zakładkę „PIT”. Kiedy w nią wejdziemy, selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy z kolei w „Do pobrania”. Tutaj wyświetli się lista wszelkich programów, które musimy zainstalować na komputerze, ażeby rozliczyć się on-line. W ten sposób rozliczanie pit (pomoc doradcy podatkowego) przez internet będzie bardzo proste. Kiedy aplikacja „e-Deklaracje Desktop” jest już na naszym kompie, warto zapoznać się z jego instrukcją obsługi, w jakiej szczegółowo zaprezentowano, jak posługiwać się programem od chwili jego instalacji aż po wysłanie za jego pośrednictwem e-PIT-a.
selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o rozliczenie pit online 2016, można dostarczyć następujące formularze: PiT-28, PIT-37, PiT- 39, PiT-19a sprawdź tutaj. W aplikacji „e-Deklaracje Desktop” należy zatem wybrać właściwy Druk i starannie go wypełnić.

Na zakończenie należałoby podkreślić, że Resort Finansów nie zostawi w potrzebie tych, jacy chcą rozliczyć się on-line, lecz na którymkolwiek z kroków natrafią kłopoty. Dla podobnych osób działa infolinia, na jaką namiary możemy znaleźć w „Infolinia oraz pomoc systemu e-Deklaracje”.