Jakie możliwości zapewniają nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne?

W jakimkolwiek biurze wykorzystywane są różnego rodzaju urządzenia. Może to być chociażby niszczarka do papieru, skaner, laptop, drukarka czy też faks. W czasach, gdy kolejne sprzęty robią się coraz mniejsze, bardzo wielokrotnie spotyka się tzw.

kombajny, zatem urządzenia wielofunkcyjne.
Mogą łączyć one w sobie kilka najważniejszych sprzętów, np. drukarkę, skaner, kserokopiarkę czy też ewentualnie fax. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy, czy nawet miejsca w pomieszczeniu. Co ciekawe, tego rodzaju biurowe (zobacz też: artykuły biurowe hurtownia) urządzenia znakomicie sprawdzą się również w mieszkaniach prywatnych, w których także przecież należy czasami coś drukować czy skserować. Niektóre funkcje tego urządzenia (m.in. kopiowanie dokumentów) mogą zostać zrobione bez włączania komputera. Takie urządzenia biurowe dzielimy na atramentowe oraz laserowe. Wiąże się to z najbardziej istotnym urządzeniem, czyli drukarką. Najpopularniejsze i jednocześnie najkorzystniejsze cenowo są drukarki wykorzystujące tusz. Ich technologia jest relatywnie prosta, więc to one są przeważnie używane w domach prywatnych.
sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com
biurowe urządzenia

Autor: Syahmir
Źródło: http://www.flickr.com

Do zastosowania w biurze wybierane są z kolei urządzenia laserowe. Można za ich pomocą drukować nie tylko wysokiej jakości akta, ale również prezentacje czy też wykresy. Zamiast tuszu wykorzystuje się tam kartridże. Zazwyczaj stosowanym sprzętem w wypadku urządzeń biurowych jest drukarka, zatem to na jej parametry należy zwrócić specjalną uwagę w czasie zakupu tego urządzenia.

Istotna jest zwłaszcza szybkość wydruku i koszty eksploatacji. Ważna jest także rozdzielczość skanera oraz ewentualnie moduł Wi-Fi do komunikowania się z innymi urządzeniami.