Jak znaleźć sprawdzonego rachunkowego?

O sprawdzonego buchaltera nie jest prosto. Winien być to ktoś uczciwy, skrzętny, wyuczony, a przy tym wszystkim zaangażowany oraz chętny do pracy. Ważne, żeby lubił to, co wykonuje a także stale poszerzał horyzonty, monitorując nowości oraz szkoląc się.

Dobry buchalter jest w stanie bardzo pomóc w prowadzeniu i rozwoju firmy. Natomiast zły buchalter może doprowadzić nawet do upadłości. Nie wszyscy muszą wiedzieć, czym jest spis z natury, amortyzacja czy też faktura Vat marża (), dlatego konieczny nam dobry księgowy ().

faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Na co trzeba kierować baczność, jeżeli poszukujemy księgowego? Czy nasz kandydat ma dużą ilość klientów? Powinien mieć ich tyle, żeby każdego traktować indywidualnie, jednakże pamiętajmy, iż ilość klientów (aktualnych i prawdopodobnych) zaświadcza o jakości usług. Kiedy u wyselekcjonowanego księgowego świecą pustki, a w kalendarzu nie ma żadnych zaplanowanych spotkań, lepiej brać nogi za pas. Należyty buchalter to kompetentny rachmistrz. Każdy uczy się na własnych błędach, ale lepiej, gdy buchalter uczy się u kogoś, nie zaś u nas. Zanim zaangażujesz buchaltera – sprawdź go. Sieć internetowa jest dobrym narzędziem do tego typu zadań. Nie wierz człowiekowi znikąd, nawet najbardziej wiarygodnemu. Więcej na .

faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej upewnić się, z czego nasz rachmistrz jest znany w towarzyskich kręgach, czy jest to dystans oraz klasa, czy może skłonność do gawędzenia i opowiadania cudzych sekretów? Podczas wstępnego spotkania spytaj o wykształcenie, a dodatkowo o stopień kwalifikacji. Ten pierwszy to księgowy, drugi to fachowiec ds. fakturowania, trzeci główny księgowy, natomiast czwarty dyplomowany rachmistrz. Spytaj także o ponadplanowe kursy i dalsze plany zawodowe.https://questcm.pl/marketingowe-nieporozumienie/ marketing operacyjny

Zadawając pytania, zwracaj uwagę na detale, na próbę poproś o dowolną fachową wskazówkę, a gdy już zatrudnisz sprawdzaj (choć od czasu do czasu). Za omyłki księgowego można słono zapłacić karne procenty dla biznesmenów mogą być istotnie wysokie oraz na długo zaburzyć płynność finansową przedsiębiorstwa. Istotne jest sprawdzenie uprawnień. Warto też wypytać samego księgowego w którym dziale czuje się najlepiej. Jest to bowiem dziedzina wiedzy bardzo specjalistyczna. Pewni księgowi wolą rozliczać Vat, inni z kolei specjalizują się w rozliczeniach międzynarodowych.