Jak finansować własną firmę?

Niby skąd pobrać pieniądze na rozwój własnej działalności gospodarczej? Wielce trudne to pytanie – przecież gdyby to było takie proste, zapewne prowadzenie własnego biznesu byłoby sporo łatwiejsze! Jednakże to wcale nie znaczy, że ciężko coś nieco poradzić. Przykładowo doskonałym rozwiązaniem jest postaranie się o dotacje unijne.

W wielu przypadkach UE daje znaczne pieniądze – a skoro daje, to tak naprawdę byłoby czymś całkowicie głupim, gdybyśmy nie skorzystali z takiego rozwiązania – można śmiało powiedzieć, iż nawet zatwardziali przeciwnicy owej organizacji nie powinni się niczego obawiać. Chociaż pewnie pewne posądzenia o bycie hipokrytą nie są w akurat tym momencie w zupełności bezsensowne…

pieniądze

Autor: Antonin
Źródło: http://www.flickr.com

Dotacje oczywiście nie są dla wybrańców, choć na pewno sporym atutem jest to, że najzwyczajniej w świecie w przypadku UE nie ma korupcji, a więc nawet jeżeli nie mamy znajomości, lecz przygotowaliśmy porządny wniosek, zasadniczo nie powinniśmy sądzić, iż będziemy mieli małe szanse na wyciągnięcie pieniędzy. Zatem zawsze próbujmy, nie obawiajmy się UE, bo to ta organizacja, która ma dużo wad, lecz póki co niejako gwarantuje naszemu krajowi sporo profitów. Zresztą przeciwnicy Unii Europejskiej powinni przemyśleć własne rozumowanie, zapoznać się z książkami geopolitycznymi, które jednoznacznie wskazują, iż akurat wejście naszego kraju do UE miało wiele sensu, było jedynym możliwym wyjściem.

Jeśli jednakowoż nie dotacja unijna, to być może kredyt hipoteczny w jednym z banków? Ludzie pewnie nie wiedzą jakie oferty zostały przygotowane dla przedsiębiorców – to zasadniczo nisza, która jest stosunkowo nieczęsto promowana w TV, stacjach radiowych, dziennikach, itp (więcej: chcę wziąć kredyt hipoteczny – gdzie najlepiej). Banki, chociaż potrafią dbać o swój interes, z pewnością potrafią także zadbać o własnego klienta – czyli oprocentowanie takiego kredytu wcale nie musi być ogromne.

Może różnego rodzaju doradcy finansowi – niemało ich w naszym kraju, mogą coś poradzić? Spokojna głowa: nie sądźmy, że we wszystkich przypadkach doradca poleca nam wyłącznie te oferty, które oferują dla niego solidną prowizję.

Masz wrażenie, że zbliżone posty rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeśli tak uważasz, zobacz w tekście (http://www.komornik-krakow.eu/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Raczej nietrudno natrafić dzięki właśnie doradcom na stosunkowo atrakcyjne oprocentowanie kredytów dla firm, należy im w takim razie zaufać.

Sprawdź również: dobre oprocentowanie dla przedsiębiorstw – najlepsza propozycja.