Czy powinniśmy starać się o zwrot podatku z zagranicy? Jakie dokument będzie konieczny, by starać się o zwrot podatku z Holandii

Wybierając za granicę do pracy warto pamiętać, aby po powrocie odzyskać podatek. Możemy w ten sposób dostać sporą gotówkę, która będzie bonusem do już zarobionych pieniędzy.

O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się postarać, bo z reguły w przeliczeniu na nasze pieniądze mamy całkiem duży zastrzyk gotówki. Natomiast trzeba mieć świadomość, iż jeśli chcemy starać się o zwrócenie zapłaconego podatku, to musimy na początku rozliczyć się naszym polskim urzędem.

Żeby zasięgnąć więcej danych na prezentowany tu wątek, polecam (https://www.hotelferreus.pl/strefa-wellness-spa/strefa-relaksu) inne ciekawe strony.

Gdy chcemy mieć zwrot podatku z Holandii musimy posiadać Jaaropgaaf – poznaj szczegóły. To holenderska karta podatkowa, na jakiej są informacje dotyczące uzyskanych dochodów za poprzedni rok. Taki dokument musi dostarczyć nam pracodawca, u jakiego byliśmy zatrudnieni. Jeśli natomiast podjęliśmy pracę w paru miejscach, to musimy mieć Jaaropgaaf od wszystkich pracodawców.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online
Jeśli przerażają nas te całe formalności, brak nam znajomości języka i nie bardzo mamy pojęcie w jaki sposób się za to zabrać, to nie musimy się obawiać. W naszym kraju jest dużo firm, które wszystkie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy dzięki temu jest znacznie łatwiejszy. Idziemy do takiego biura z odpowiednimi dokumentami. Następnie będąc tam trzeba wypełnić jeszcze dodatkowe dokumenty, gdzie podajemy wszystkie konieczne dane.

Składamy podpisy pod oświadczenia oraz upoważnienia, a tego typu firma już wszystkim zajmuje się za nas. My dostajemy później gotówkę na konto i sprawa załatwiona. Musimy jednak sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji dla takich firm, aby za bardzo nie przepłacić.