Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Czym de facto jest leasing? Słowo to pochodzi od angielskiej nazwie “lease”, co w szczegółowym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to nic innego udostępnianie przez jedną stronę pewnego przedmiotu, np. samochodu drugiej stronie, na określony czas w zamian za płacone w części opłaty, tzw.

opłaty leasingowe. Wysokość należności reguluje umowa leasingowa. W świetle przepisów
właścicielem dalej pozostaje leasingodawca, a leasingobiorca jest jedynie jego użytkownikiem. W leasing można brać różne dobra ruchome, tak samo nowe, jak i używane. Mogą to być obok aut inne środki komunikacji, maszyny, sprzęt elektroniczny, sprzęt medyczny itp., a także lokalne (wraz z działkami, budynkami lub fabrykami. Najczęściej jednak dotyczy on wiąże się on z samochodami, jednakże mogą to być także samochody osobowe, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.
Pomimo, że decyzja o zabraniu auta w oparciu o umowę leasingową wiąże się z spłatą rat oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie skutkuje bankructwa firmy. Leasing daje lepsze w zazwyczaj warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zestawić np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i sprawdzić warunki jakie dają. Kredyt (polecamy kredyty indywidualne) jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które szukają samochodu. Sama usługa leasingu została stworzona dla przedsiębiorców, którzy potrzebują aut do funkcjonowania firmy oraz aby mogła ona przynosić dochody. Wzięcie auta w leasing umożliwia im bez ryzyka strat wypożyczyć pojazd z góry ustalonych zasadach. Warto zaznaczyć, iż właściciele salony samochodowe udostępniające auta w leasing, podnoszą ich wartość, nierzadko nawet o kilkanaście procent, co prowadzi do sporych zysków. Umowa leasingowa jest z tego punktu widzenia zarówno dla leasingobiocy jak i leasingowacy, który zarabia więcej niż podczas zwykłejregularnej sprzedaży auta.
kredyty dla firm Wrocław

Autor: 111 Emergency
Wzrost popularności leasingu jest obserwowany od lat, jest to w końcu zastępcza opcja dla firm, które nie uzyskały kredytu.

Dostępne są odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten drugi jest częściej wybierany przez polskich przedsiębiorców. Charakteryzuje się krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z pojazdu. Ten rodzaj leasingu jest opłacalny dla biorącego samochód w leasing, któremu zależy na minimalnym angażowaniu finansów przy podpisywaniu umowy.