Aby nagrać płytę należy uważnie obadać szczegóły współpracy studiów nagrań

Chcąc nagrać sesję zespołu w studiu warto dobrze obadać szczegóły współpracy studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy zespołem młodzieżowym, który dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku muzycznym, czy też mamy już duże doświadczenie, musimy znaleźć stosowne dla siebie studio. Porządne studio nagrań musi posiadać dużą ilość profesjonalnego sprzętu. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj posiadanych gratów.

płyta

Autor: Mrs. Gemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie niezwykle ważną sprawą jest to, jaki gatunek muzyczny pragniemy zarejestrować. W przypadku gdy jesteśmy kapelą punkową i chcemy nagrać materiał na nasz pierwszą epkę, nie musimy płacić zbyt wiele za wynajem dobrego studia nagrań. Możliwe, że taka decyzja nawet naruszyłoby ideę naszej muzyki. W tym przypadku sprawdzi się dobrej klasy omikrofonowanie wzmacniaczy, chociaż w miarę jakościowej klasy kable, mikser na dobrych podzespołach i ktoś, kto to wszystko ogarnie, czyli realizator.

W przypadku z kolei gdy chcemy nagrać materiał na płytę orkiestry symfonicznej, musimy koniecznie pomyśleć o całym przedsięwzięciu, wynająć filharmonię, albo studio mające podobne możliwości akustyczne do takiej sali, najlepszej klasy mikrofony, kable, fortepian, być może również perkusję i nieliczne inne instrumenty. Bardzo istotny jest również klimat panujący w takim studiu.

Czy jakieś komentarze na nasz temat (https://koneser.eu/lokal/inmedio/) naszego tekstu Cię zaciekawiły? W takim razie będzie nam niezwykle miło, jeżeli dopiszesz do nich także swe opinie.

To niezwykle potrzebne, kiedy mamy możliwość realizować nagrania w atmosferze sprzyjającej twórczemu i wrażliwemu przeżywaniu w trakcie pracy (porównaj nas z konkurencją). Zwykle studia nagrań udostępniają swoje gitary i wzmacniacze.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Oczywiście wielu instrumentalistów woli nagrywać na swoich gitarach, jednak studio nagrań takie jak np. fabrykadzwiekuff.com powinno mieć na stanie rozmaite gitary, piece, co najmniej jeden instrument klawiszowy, aby każdy, kto nagrywa miał możliwość wypróbować różne typy brzmień do swoich utworów, albo mógł domiksować jakieś partie o nieco innej barwie. Największe studia nagrań na świecie to ogromne budynki, w których znajduje się wiele pomieszczeń, profesjonalnie przygotowane kabiny akustyczne, wielkie sale koncertowe, ale również w studiach tego rodzaju znajdziemy miejsce przeznaczone na relaks, czasami może być to nawet pokoje do zabiegów na ciało, baseny czy inne atrakcje. Najistotniejsze jest jednak naturalnie wybrać takie studio nagrań, jakie spełni nasze aktualne potrzeby i oczekiwania, nie narażając nas dodatkowe wydatki, które mogą okazać się zbędne.