Zapobiegnij tragedii i mandatom, tworzenie imprez masowych – podstawowe założenia, o których wypadałoby pamiętać.

Podczas tworzenia imprez masowych wypadałoby pamiętać o jednym głównym zagadnieniu, które nieodzownie powraca co jakieś czas. Tworzone wydarzenie jest wystarczająco sporo po przekroczeniu tysiąca uczestników. Trzeba w takiej sytuacji zgłosić i ubezpieczyć ogół wydarzenia. Jednak nie zapomnijmy, że jak gościmy 900 osób, to nie usprawiedliwia nas to od myślenia.

Gdy jakimś cudem przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę powinniśmy zaakceptować to, że czeka nas wizyta w kilku lokalach. [

koncert

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw swe kroki wypadałoby skierować do burmistrza, który w ogóle udzieli nam zgody na organizację wymarzonej imprezy. Bez tego będziemy mieć do wyboru jedynie zmniejszyć ilość uczestników lub odwołać wydarzenie. O ile jeśli mamy zawczasu wynajęte od miasta lokalizację, z tym pozwoleniem nie może być kłopotów. Podobnie sprawa się ma w policji i przy ratownikach medycznych. A gdy już mamy miejsce trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu miejsca. Pewnie przy takiej imprezie chcemy ugościć jakąś gwiazdę. Trzeba brać pod uwagę, iż im ogromniejsza sława owej osoby, tym także większe wymagania. I nie jedynie mam na myśli szampana do własnego pokoju, ale głównie o barierki zaporowe ( czytaj więcej ). Przykładem niech będzie sprzed kilku lat koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock. Właśnie na nim postawiono niespotykane tam do tej pory wymagania o najlepiej ogrodzenie pełne. Często jednak to nie wystarcza. Największe gwiazdy powinniśmy lokować w specjalnie do tego wypożyczonych halach i klubach. A powodem są potrzeby, jakim jest ogrodzenie pełne, które zwyczajnie nie da się umieścić w wielu najlepszych lokalizacjach. Większość fanatyków jest już raczej do stania przyzwyczajona. Opieranie się w przednim rzędzie o barierki zaporowe jest tak jakby konkretnym rytuałem. Poza tym dobrze również zadbać o firmę ochroniarską, najlepiej sprawdzoną, która ma wykwalifikowaną, odpowiednio dostosowaną kadrę.

W przypadku, jeśli chcemy także żywność na organizowane wydarzenie, musimy liczyć się z kontrolą sanepidu. A to niestety może wiązać się z dużymi restrykcjami.
Jak możemy zauważyć, organizator ma sporo spraw na głowie, a te powyższe to niestety tylko czubek góry hotel jugowice lodowej..