Własna książka: jak ją opublikować, nie tracąc majątku?

Od marzenia na napisanie książki wiedzie daleka droga do jej wydania. By mogła ona odnieść sukces, musi być nie tylko dobrze napisana, ale także dobrze wydrukowana.

Wydanie własnej książki jest obecnie realne bez pośrednictwa wydawnictwa. Sporo wydawnictw niechętnie zabiera się za wydawanie książki młodych, mało znanych autorów. Musi ona być nieprawdopodobnie ciekawa, aby wydawnictwo zechciało zainwestować pieniądze na samym początku na drukowanie, a następnie w jej dystrybucję – czytaj więcej . Teraz można drukować książkę pomijając pośrednictwo tego typu firm. Działające na rynku drukarnie cyfrowe są w stanie zaoferować tani druk książek nawet osobie, która wydaje pierwszą książkę. Tani druk książek będzie pozwalał na wydanie książki w wymarzonej ilości egzemplarzy. Jednak za jej druk będziemy musieli płacić sami. To również na nas, jako autorachbędzie spadał cały proces związany z jej sprzedażą. Ale napisanej i samodzielnie wydrukowanej książki wcale nie musimy sprzedawać, możemy jej egzemplarze rozdać w kręgu znajomych, czy rodziny.

wydrukuj książkę bardzo tanio

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Wydana własnym nakładem książka będzie mogła otrzymać w drukarni numer ISBN. Z takim numerem ma ona szansę trafić do bardzo profesjonalnego obiegu wydawniczego. Cena wydrukowania zależna będzie oczywiście od ilości egzemplarzy. Ich będzie ich mniej, tym za wydrukowanie własnej książki jej autor będzie musiał więcej zapłacić. Dla drukarni nie będzie miało znaczenia, czy chcemy drukować powieść, czy tomik poezji. Na dane życzenia klientów jej pracownicy zajmą się nawet projektowaniem okładki. W ramach zwyczajnej usługi możemy liczyć na projekt graficzny i topograficzny oraz na dobrze zrealizowaną korektę. Nakład może być dowolny, autorowi pozostaje jedynie dobranie typu druku. Do wyboru mamy druk offsetowy bądź cyfrowy. Oba cechują się nieco innymi parametrami.

Ukazanie swojej książki to dla sporej grupy osób prawdziwe marzenie. Można pamiętać, że może one naprawdę się spełnić. Wystarczy jedynie postawić na naprawdętani druk książek, który dzisiaj jest naprawdę łatwo dostępny. Wyszukanie drukarni mającej w swojej ofercie niedrogi druk producent etykiet naprawdę nie jest skomplikowane. Pod warunkiem, że naprawdę chcemy.