Wiesz co kryje się pod pojęciem interim management? Interim management, to nowoczesne rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa ilość firm i menadżerów.

Może spotkałeś się już z tym terminem, jednak niezupełnie zdajesz sobie sprawę, co pod nim się kryje. Jeżeli jednak zajmujesz się zagadnieniami związanymi z zarządzaniem firmą, to ten artykuł niewątpliwie będzie dla Ciebie inspiracją. Próbując jak najprościej wyjaśnić, czym jest interim management, można powiedzieć, że jest to korporacja pośrednicząca między managerami, a innymi firmami.

słuchacze na zajęciach z angielskiego biznesowego

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
Te firmy zlecają bowiem wykonanie jakiejś części zadań interim management, która gromadzi grono interim managerów. Oni zajmują się wykonywaniem zleconych projektów i zadań bezpośrednio. Z pewnością jest to duże udogodnienie, zarówno dla firm, jak i dla samych managerów. Obu stronom gwarantuje bowiem płynność zleceń. W odniesieniu do firm umożliwia to również zmniejszenie kosztów usług managerskich, a także skrócenie czasu oczekiwania na zrealizowanie zleconego zadania.

Trzeba podkreślić, że z interim management ściśle wiąże się także doradztwo personalne. Interim management robi bowiem wszystko jak najkorzystniej dobierać pracujących wewnątrz swojej struktury managerów do każdego z zadań. Można zatem powiedzieć, że doradztwo personalne należy do codziennych zadań interim management (czytaj w tym temacie). Skuteczne dobieranie pracowników jest bowiem sposobem na osiągnięcie sukcesu takiej korporacji. Jest to także jeden z głównych powodów, dla których firmy wybierają usługi interim managerów. Mają bowiem wtedy gwarancję, że restrukturyzacją, oceną ryzyka finansowego czy optymalizacją kosztów w ich firmie zajmie się osoba, znająca się na danej dziedzinie.

biznesmeni witają się w firmie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Wspólna praca grupy interim managerów w wewnątrz jednej korporacji stwarza bowiem także szersze możliwości w kwestii dokształcania się pracowników. Dzięki temu interim management może zapewnić firmom, zarówno wysoką jakość pracy, jak i gotowychzadań. Biorąc pod uwagę obiecujący potencjał tego nowoczesnego rozwiązania, coraz częściej tworzone są różne konferencje (sala konferencyjna gdańsk) i szkolenia dla firm, managerów, a także tych, którzy chcą zająć się prowadzeniem interim management.