W co należy inwestować pieniądze w dzisiejszych czasach?

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej chwili nie opłaca się odkładać pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien się rozmnażać. Schowane pod poduszką, nie przynoszą żadnego pożytku, i – przede wszystkim, nie zarabiają.

Cóż począć, przeciętny Polak dopiero zaczyna nabierać zaufania do inwestowania. Świadomość społeczeństwa polskiego odnosząca się do własnych finansów, w porównaniu do Zachodu dopiero raczkuje. Lecz ważne, że sytuacja się poprawia.

inwestowanie

Autor: Day Donaldson
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś, gdy wiek emerytalny został podwyższony , kiedy emerytury są niewysokie, zatroszczenie się o naszą przyszłość, jest najlepszym wyjściem. To nie my mamy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze mają pracować dla nas.

Gdzie szukać pieniędzy w dzisiejszych czasach? Niestety, na to pytanie nie jesteśmy w stanie dać klarownej odpowiedzi, albowiem sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, jak i w świecie potrafi zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Warto jednak dostrzec, iż pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu gwarantują zysk inwestorom niezależnie od sytuacji. Oczywiście, rozróżnić je możemy na te mniej i bardziej ryzykowne, w zależności, na którą opcję się zdecydujemy. Stosownie ulokować pieniądze możemy np. w nieruchomościach. Pozytywy? Zabezpieczony kapitał, uchowanie przed inflacją a także źródło dochodu, jeżeli nieruchomość np.

Kliknij ten link kalibracja tachografu. Na stronie znajdziesz pożyteczne fakty na to zagadnienie, opisane w tekście.

oddamy w dzierżawę. Możemy również lokować kapitał w obligacjach. Coraz częściej spotykaną formą inwestycji jest inwestowanie w obligacje przedsiębiorstw. Jedną z największych przyjemności przy inwestowaniu w obligacje korporacyjne są cyklicznie wypłacane odsetki, często parokrotnie wyższe niż na lokacie bankowej. Jednocześnie inwestycja pozbawiona jest wprowadzających nerwową atmosferę codziennych wahań wartości, jak to ma miejsce w przypadku akcji. Oczywiście o ile przeprowadzi się ją rozsądnie. Kupno obligacji jest zadaniem dość prostym, wystarczy arkusz zleceń na którym wybieramy konkretne obligacje, ich ilość i cenę jaką proponujemy. Niepotrzebne nam notowania na żywo, które mogą być przydatne podczas inwestowania w akcje.Już dziś pomyślmy o jutrzejszym dniu, a zapewnimy sobie godne i dostatnie życie.