Sypialnia na poddaszu ze skosami – jakim sposobem ją umeblować?

Czasem na nasze mieszkanie adaptujemy przestrzeń poddasza. Nie jest to proste zważając na ściany, które są pod skosami. Dziś podsuwamy sposób na sypialnię na poddaszu ze skosami. Aranżacja takiej przestrzeni może przysporzyć nam wielu trosk. Nim zaczniemy rozglądać się za meble, proponujemy dokładnie wymierzyć ściany i zaplanować, gdzie, które elementy staną.

sypialnia na poddaszu

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności zastanówmy się nad o ścianach bez skosów. Doskonale nadadzą się do ustawienia nań dużej szafy, w której będziemy trzymać odzież. Następnie pomyślmy o miejscu w którym stanie komoda bądź toaletka. Dla mnie, urządzenie sypialni na poddaszu ze skosami, to świetny pomysł.

duże łóżko w sypialni

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz tylko kwestia skosu. Jeśli jest on wielki, praktycznie na całą ścianę, dobrym rozwiązaniem będą wkomponowane w końcówkę skosu szafki pod wymiar. Wspaniale wykorzystamy wtedy przestrzeń, w której normalnie gromadziłyby się jedynie koty z kurzu. Mamy jeszcze do rozwiązania sprawę doboru odpowiedniego łóżka. Najlepszym będzie niewysokie łóżko z szufladami na pościel pościel w koty i zakładanym materacem, obok którego postawi się dwie szafki nocne z lampkami. Możemy również materac położyć bezpośrednio na podłogę. W takiej sytuacji pamiętajmy jednak, by go odpowiednio zabezpieczyć od spodu, by nie przesuwał się i nie wędrował po całym pokoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy go położyć nawet pod maksymalnym skosem.

Zaletą przestrzeni poddasza jest dobre oświetlenie pomieszczenia. Zazwyczaj jest ono dobrze nasłonecznione. Jeśli jednak mamy do wyboru dwa pokoje, wybierzmy ten od strony północnej. Będzie on trochę mniej podatny na nasłonecznienie, przez co zachowamy w nim niższą temperaturę i będzie nam chłodniej. Na okna polecamy założyć rolety, można także dodać delikatne, tiulowe firany w pastelowych kolorach. Na ścianach zaś można powiesić jeden większy obraz, bądź kilkanaście mniejszych zdjęć na których uwiecznione są rodzinne wspomnienia.