Świetnych koncertów jest u nas coraz większa liczba

Jeszcze kilka lat temu Polska raczej nie była miejscem, w którym chętnie grywali zagraniczni muzycy. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy znacznym państwem, jednym z największych na Starym Kontynencie, lecz tak czy siak nie można w jednoznaczny sposób rzec, iż akurat potencjał Polski był na maksa wykorzystywany. Na całe szczęście w tym momencie jest fajniej: jeśli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał możliwość na żywo posłuchać Metallikę, a więc jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na Ziemi.

Widowisko operowe

Autor: Anyul Rivas
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda nawet za komuny grywali w naszym kraju wielcy muzycy, lecz dopiero w XXI wieku występ znanego muzyka raczej nie jest czymś rzadko spotykanym. Kilka lat temu mogliśmy zazdrościć Czechom, bo ich stolica regularnie gościła kultowych artystów, ale aktualnie nawet polski meloman, którego najbardziej interesuje muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd nie musi jechać gdzieś za granicę, aby w solidnych warunkach posłuchać muzykę. Chociaż w sumie na nasze nieszczęście nie we wszystkich przypadkach nagłośnienie na koncertach jest OK, godny poziom na nieszczęście nie jest w każdym przypadku. Może hala w królewskim Krakowie będzie pod owym względem idealna?

Coraz konkretniejsza oferta koncertowa sprawia, że ludzie najzwyczajniej w świecie mają ogromny wybór. Każdego dnia są organizowane koncerty: ska, rap, jazz płyty cd/dvd (doskonała muzyka znanych wykonawców w super cenach: jazzowa muzyka na płytach), melomani naprawdę nie mają żadnych powodów do skarżenia się. Choć to pewnie jasne, iż nadal nie ma w Polsce miasta takie jak Berlin bądź Nowy Jork – jednak w przypadku koncertów, w Polsce, w szczególności mowa o Stolicy, nie jest słabo, przeciętnie. Bądźmy zatem usatysfakcjonowani ze sceny koncertowej!

Dobry jest także w naszym kraju kabaret kałamasz i musical płyty cd/dvd – chociaż zapewne niektórzy nie za bardzo przepadają za nowoczesnym kabaretem (płyty muzyczne w korzystnych cenach – przekonaj się: muzyka klasyczna na cd/dvd). Faktycznie często charakteryzują się one beznadziejnym, wręcz żenującym poziomem. Jednak są także porządne kabarety, poza tym szczególnie stołeczna scena stand up nieustannie powiększa własny poziom, jest coraz zabawniej. A więc: ogólnie zwolennicy słuchania muzyki na żywo nie mają za wielu sensownych argumentów do uskarżania się.