Stać cię na kredyt.

Zgodnie z powiedzeniem raz na wozie, raz pod wozem, pieniądze są, a czasem ich brak. Dotyczy to każdego z nas i z pewnością każdy, przynajmniej raz w życiu zastanawiał się wzięciem pożyczki czy kredytu.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Szybkie pieniądze na pilne potrzeby.Zaskakujący ślub dziecka, popsuta pralka i nagła potrzeba gotówki gotowa. Nie zawsze wówczas jesteśmy w stanie zapożyczyć się u kogoś z rodziny, w takich momentach wyjściem mogą się być chwilówki bez bik. Ich załatwienie jest proste i formalności ograniczone są do minimum, u większości pożyczkodawców wystarczy dowód osobisty i informacja o dochodach.

Kredyt na wakacje czy remont (wałek welurowy) – garść informacji o kredytach gotówkowych.Kredyty gotówkowe (np. z oferty optimal-finance.pl) są doskonałym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy gotówki na jakikolwiek cel. Bank nie zabezpiecza się wówczas na naszej nieruchomości, co ma swoje plusy i minusy – nie trzeba się martwić o hipotekę ale jednocześnie mamy większą prowizję i kredyt będzie nas więcej kosztował.

BIK – co zrobić jeśli nam nie sprzyja?.Biuro Informacji Kredytowej, potocznie zwane BIK, jest elementem sektora bankowego mającą na celu skonfrontowanie rzetelności kredytobiorców, którzy z kredytów korzystają lub mieli kredyt.

monety

Autor: Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Mamy w ten sposób informację o tym, czy kredyt był regularnie spłacany, a także o zaległościach i ich wysokości. Jeżeli zatem miały miejsce kiedyś, problemy z regulowaniem terminowym kredytów czy pożyczek, to bardzo prawdopodobnie, że jesteśmy w BIKu i nie dostaniemy w banku kredytu. Jest i na taką sytuację rozwiązanie.

Koło ratunkowe dla zadłużonychWyjściem mogą być pożyczki bez sprawdzanie w bik czy krd, oferowane są one przez wiele parabankowych instytucji i przedsiębiorstw udzielających pożyczek. Procedura udzielania takich pożyczek jest pozbawiona nadmiaru formalności i ograniczona do umowy. Przed tym jak zdecydujemy się na pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, pamiętajmy aby zanim podpiszemy dokumenty dokładnie przeczytać umowę.

Problemy finansowe mogą się przytrafić każdemu z nas. Przed powzięciem decyzji o zaciągnięciu jakiegokolwiek kredytu czy pożyczki pamiętajmy aby nie przeceniać naszych możliwości finansowych i dokładnie zapoznać się z umową. Pozwoli nam to uniknąć niejasnych sytuacji i zdziwienia w przyszłości.