Sklep internetowy dla dzieci – zalety i wady

W czasach wszechobecnej rewolucji cyfrowej coraz więcej maluchów zasiada przed komputerem.

Od najmłodszych lat surfują w sieci, nierzadko nie znając jeszcze literek, zwyczajnie klikając w obrazki. W TV są programy dla dzieci, również jak i w radiu. Internet nie ma takich rozgraniczeń. Owszem, istnieją miejsca dedykowane dla pociech, jednak internet tak naprawdę nie ma granic. Pomyślmy, jakie niebezpieczeństwa wnosi niepilnowanie dziecka w czasie przeglądania stron WWW.

Zabawki drewniane, jedzenie

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Olbrzymie centra handlowe wypełnione zabawkami tracą na popularności. Obecnie nie ma tego, czego nie da się kupić w sieci. Berbeć przegląda sobie internetowy sklep z zabawkami, zapracowany rodzic nie ma chęci udać się z nim do tradycyjnego domu towarowego. Klik-klik, parę cyferek i zabawki dla chłopców i dziewczynek zakupione. Szybko i łatwo. Zastanówmy się, czy to nie powoduje, że młody człowiek stanie się zakupoholikiem? Że pochłonie go wir żądzy posiadania, tak prosto otrzymując to, czego pragnie? Że będzie zajmował się tylko przeglądaniem kolejnych i kolejnych kolorowych gadżetów? To bardzo ważne, żeby rodzice dozowali młodemu człowiekowi przebywanie na takich witrynach. Lepiej osobiście posłużyć się nimi do zakupu najlepszej rzeczy typu: kolejka jixin lub też pies (porównaj ofertę na transporter dla psa do auta hunter) interaktywny. Dla dorosłych sklep internetowy z zabawkami to z pewnością wspaniała sprawa, dla dziecka może być to zagrożenie.

Kuchnia, zabawki z drewna

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Żeby uchronić dziecko przed brutalnymi treściami, czytaniem wulgarnych tekstów, należy zakupić odpowiednie programy kontrolujące aktywność w cyberprzestrzeni i ograniczające dostęp do niewłaściwych stron. Ale najważniejsze wyzwanie nie należy do programów, tylko do nas, rodzicieli. Przeznaczajmy dużo czasu naszym najmłodszym, a jeszcze lepiej przeglądajmy internet razem z nimi. Robiąc to, połączmy przyjemność z obowiązkiem.