Różne formy zabawy – jak spędzić czas wolny

Nie posiadasz pomysłu w jaki sposób spędzić swój wolny wieczór? Szukasz ciekawego sposobu, by jakkolwiek wypełnić czas? Jeśli na zapytania odpowiadasz ‘tak’, świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie świetny pomysł!
Z pewnością większość z nas wie co to są gry planszowe, ba większość z nas z pewnością grywała w nie kiedy była dziećmi – dla tych, którzy je uwielbiają mamy świetną wiadomość – planszówki znowu wracają do łask i stają się coraz bardziej popularne.

góry - landszaft

Autor: faxepl
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś na rynku można spotkać niezwykle szeroką ofertę tego typu gier – nie tylko tych przeznaczonych dla najmłodszych, także dorośli znajdą coś dla siebie. Planszówki są genialną metodą na spotkanie ze przyjaciółmi – uwaga, naprawdę są bardzo wciągające – jeżeli zaczniesz grać, nie będziesz mógł powiedzieć sobie stop.
Wspominając o planszówkach, wypada powiedzieć o tych, które są zaliczane do tych najbardziej popularnych. Pierwszą grą, która znika z półek w szybkim tempie jest Dixit. Jest to niezwykle łatwa gra, lecz nie nudna, wręcz przeciwnie, niezwykle rozwija naszą wyobraźnię. Gra składa się z ilustrowanych kart – warto dodać, że karty te są naprawdę piękne.

Sprawdź dobre www (www.hamsterpolska.pl/toalety-publiczne/)! Tam czeka na Ciebie nowa rewelacyjna porcja wiadomości na ciekawiący Cię wątek. Po dużo detali wejdź w poniższy podany link.

Całą grę prowadzi jedna osoba – patrząc na wylosowaną kartę wymyśla jakiś tytuł, a reszta zawodników wybiera karty, które do tego tytułu będą pasować. Brzmi intrygująco, prawda?

led zeppelin

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna świetna gra to dobble – tutaj bardzo podobnie jak w Dixit mamy do czynienia z kartami – co ciekawe, w grze tej jest aż pięć możliwości. Ta z najprostszych polega na tym, iż rzuca się na środku wybraną karte z symbolami – każdy z graczy szuka podobnych symboli u siebie i rzuca swą kartę na środek. Ten kto w najszybszym tempie pozbędzie się całej puli, wygrywa.
Kolejną propozycją są pędzące żółwie – jak wskazuje sama nazwa, planszówka polega na wyścigu żółwi, które biegną do upragnionej sałaty.

Gra dedykowana jest dzieciom, jednakże sprawi uciechę także wielu dorosłym. Należy również dodać, iż gra została doceniona przez graczy i dostała kilka ważnych nagród.