Programy konsolowe jako nośniki edukacji

Dzisiejszą popkulturę znamionuje niecierpliwość. Zmierza ona do jak najskuteczniejszego pokazania clou sprawy jak najogromniejszej liczbie ludzi. Masowość ma swoje wady i zalety.

Zaletą na sto procent jest ogromna ilość konsumentów kultury. Niedoskonałością jest podyktowana przez

Obrazek z chłopcem przy tablicy

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com

przymus dotarcia do wszystkich lakoniczność i selektywność. Trudno natychmiast oddać całą pełnię niuansów. Ze względu na to, komunikat musi być krótki. Wobec tego tak arcyważny jest w dzisiejszych czasach ikona. Widać to praktycznie w każdej dyscyplinie.

Ikonami posługujemy się w konstruowaniu wiadomości żurnalowych i telewizyjnych. Prawie każde wydarzenie relacjonowane w telewizji jest skonstruowane na konkretnym symbolu, charakterystycznym zdaniu itp.. Modę tą utrwalił internet, w którym informacje powinny być są prezentowane w formie lapidarnej i interesującej ażeby dostać się do internauty. News o którym mówimy nie jest ograniczony wyłącznie do spraw aktualnych, lecz też do kina. Popkultura dysponuje całym kalejdoskopem atrybutów za pomocą których stara się przekazywać ważne problemy. Poczynając od literatury, przez malarstwo po mural, piosenkę, aż po gry na konsole, gry PC, lub klasyczne papierowe a również zabawki. Taki komunikat ma zachęcić do zaciekawienia się ważnym pojęciem i do potencjalnego zgłębiania wiedzy na dany temat oraz być wygodny w odbiorze np. w wyniku wykorzystania Myszy_dla_graczy_P0-1300373.htm. Nie trudno odkryć, że programy takie jak gry na konsole również komputery PC stały się narzędziem w kulturze .

Czytająca kobieta

Autor: Mauricio Apablaza
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrej jakości edukacyjna gra na konsole jest wbrew pozorom skomplikowana do zrobienia. Istnieje niebezpieczeństwo że dany problem zostanie pozbawiony głębi. Podłożem takiego niebezpieczeństwa jest to, że gra przeznaczona dla konsol ze swojej definicji ogarnia tylko niewielki skrawek zagadnienia. Właśnie dlatego dobranie tematu jest tak ważną sprawą. Problem z jednej strony powinien być ciekawy a w tym samym czasie winien brać pod uwagę prawdę często skomplikowaną. Przykładowo skomplikowanym w realizacji pomysłem jest gra przeznaczone na konsole o Powstaniu Warszawskim. Już sam projekt gry na ten temat jest kontrowersyjny z powodu delikatności sprawy. Bardzo łatwo jest podczas podobnej gry nie uwzględnić, że była to olbrzymia tragedia i mieć odczucie, że wszystko miało dobre zakończenie .

Dlatego nie jestem przekonany, czy takowa forma popularyzacji przeszłości jest właściwa dla młodych lubiącej gry – akcesoria do gamingu.

Gdy przeczytasz już poniższy artykuł, to oprócz tego zobacz także co zawiera rekomendowana strona (http://azazel.pl/), ponieważ przedstawia ona równie interesujące sprawy.

Równie szczęśliwym pomysłem na grę o tematyce powstańczej jest tzw. gra terenowa. Można wówczas dotknąć rzeczywistych miejsc a także porozmawiać z rzeczywistymi bohaterami wypadków.