Pożyczki pod zastaw

Jeżeli pobudujesz budynek, możliwość zamieszkania w nim nie będzie jedyną korzyścią z inwestycji. Mienie nieruchome zapewni też zaciągnięcie kredytu hipotetycznego o niższym oprocentowaniu aniżeli pożyczka konsumencka.
Większa część banków proponuje kredyty hipoteczne (czy tak zwany kredyt niecelowy) pod warunkiem ustanawiania hipoteki na majątku.

firma - migawka

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Z punktu widzenia banku najlepiej, jeśli prawnym zabezpieczeniem kredytu będzie posiadłość mieszkalna (obiekt, kwatera, działka zabudowana rezydencją). Większym problemem może okazać się ustanowienie hipoteki na ziemiach o przeznaczeniu agrarnym, usługowym, na siedliskach itd.

Pożyczki niecelowe mają swoje zalety a także minusy.

Masz zamiar pogłębić własną wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej (https://leaselink.pl/leasing-online-dla-firm/o-nas/) wiadomości.

Do korzyści możemy zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty obciążenia na dłuższy czas niż w wypadku kredytu konsumenckiego, z reguły będzie to 15, a nawet dwadzieścia pięć lat. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w związku z brakiem celu mieszkaniowego zdecydowana większość banków podniesie marżę średnio o 1-3% w porównaniu z kredytem hipotecznym. Warto wspomnieć, iż nie ma ustalonej maksymalnej kwoty kredytu niecelowego, niemniej bank przyjmie tak zwaną wymuszoną wartość sprzedaży, zatem sprecyzowany procent wartości majątku, jako górną granicę sumy pożyczki. Z reguły będzie to od 60 do 80 procent wartości posiadłości.

Dla kogo Pożyczki bez BIK-u Wrocław? Tego wariantu zadłużenie może zaciągnąć każda dorosła osoba realizująca warunki banku dotyczące zdolności kredytowej oraz pracy.

Kredytobiorca musi być też rzecz jasna właścicielem lub współwłaścicielem majątku. Tak jak w wypadku zwykłego kredytu hipotecznego i tu bank nie zabezpieczy się na majątku trzeciej osoby.