Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Z całą pewnością nikt, kto ma psa lub chciałby go mieć, nie zaprzeczy tego hasła.

Aczkolwiek rasowy zwierzak może być też niezłą inwestycją. Oczywiście utrzymanie rasowego czworonoga wiąże się ze dużo większą odpowiedzialnością niż wychowanie nierasowego pieska. Jednak hodowcy nie skarżą się. Oprócz bezcennych doświadczeń, jak duma z championa, można też nieźle zarobić.
Jak kupić rasowego szczeniaka?

zoologiczny.sklep.pl

Autor: Lorenzo Antares Tonacci
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim musimy wybrać dostosowaną do naszych warunków mieszkalnych i finansowych rasę psa. Niekiedy przyszli właściciele nie liczą się z kosztami i kupują najdroższe rasy, żeby potem móc posiadać opłacalną hodowlę – lubią karmę Arion. Dobrze jest mieć świadomość, że aby posiadać więcej niż jedne zwierzę niezbędne są odpowiednie warunki. Jeśli mieszkamy w niedużym domu, lepiej nie szukajmy dużego psa.

Pamiętajmy o tym, że duże psy, żeby były zadbane muszą się dobrze wybiegać – minimum trzy godziny każdego dnia. Weźmy pod uwagę tę kwestię , jeśli zamieszkujemy w centrum miasta. Naturalnie nieduży ani niedostatek terenów zielonych nie dyskwalifikuje nikogo, jako przyszłego. Niektóre rasy nie maja dużych wymagań, jeśli chodzi o codzienne spacery. Dajmy na to popularna rasa Yorkshire Terrier, to dobre wyjście dla zapracowanego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim problemem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Z kolei hodowla (preparaty mlekozastępcze dla cieląt) dużego psa, przykładowo rasy Mastif Tybetański, wymaga już wielokrotnie więcej rozsądku. Ostatnio jest to popularna rasa,gównie ze względu na to, że rodowodowe szczeniaki osiągają bardzo wysokie ceny, nawet do 5 tys. zł. Oczywiście można też kupić pieska po dużo niższej cenie, wszystko zależy od pochodzenia psa.
W kraju funkcjonuje kilka hodowli tej sympatycznej rasy psów. Można wpisać w google hasło: mastif tybetański hodowla i na pewno już na pierwszej stronie odnajdziemy popularnych w danym obszarze hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o rozmnożeniu naszego pupila, nie można oszczędzać przy zakupie. Warto również poradzić się specjalisty, ponieważ nierzadko zdarza się, że hodowcy stosują nieuczciwe praktyki hodowlane(psu też potrzebne witaminy).