Parę interesujących słów o tego typu gryzoniu jak chomik

Dzieci uwielbiają zwierzęta i to zarówno te większe, czy też te trochę mniejsze. Chcąc uszczęśliwić naszego brzdąca, często wybieramy przygarnięcie kota czy psa pod swój dach.

Jednak nie zawsze możemy zapewnić większemu zwierzęciu dobre warunki do życia.
zespoły

Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com
Gryzonie to wspaniałe niewielkie zwierzaki, które niezwykle szybko się oswajają oraz mogłyby być równie dobrym przyjacielem, jak koty czy też psiaki. Jednymi z najpopularniejszych zwierzaczków domowych są naturalnie chomiki. Należy jednak mieć świadomość, że choć taki gryzoń jest mały, to posiada niezwykle określone wymagania, jakich zaspokajanie determinuje nie tylko szczęście, lecz i zdrowie takiego zwierzaka. W niezwykle dużej ilości odpowiada też za to, czy tego typu gryzoń się oswoi. Od takiego pupila zwykle oczekujemy, że będzie on rozpoznawał swojego posiadacza. Chomiki są bardziej instynktownymi zwierzątkami, przy czym najlepiej rozpoznają swojego właściciela.

Co prawda nie będą dla przykładu merdać ogonem na przywitanie, lecz na dźwięk Twojego głosu z pewnością wyjdą ze swojego domu.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na ten wątek, to starannie przeczytaj pomocny tekst (http://www.hotelaquarion.pl/gastronomia/nasze-sniadania), który zawiera godne zainteresowania informacje.

Warto wiedzieć, że tego typu gryzoń jak choćby chomik niezwykle prędko się oswaja, przy czym potrzebuje to trochę cierpliwości. Jeśli jednak doświadczył od Ciebie jakiś problemów, to przez niezwykle długi czas będzie pamiętać o tym. Jeżeli chomik będzie spędzał z nami czas przykładowo na zabawie, to zapamięta od której osoby uzyskał smaczne kawałki jedzenia. Po jakimś okresie czasu niezwykle szybko będzie biegł na tę akurat dłoń.

W czasie początkowych dni pobytu w naszym mieszkaniu, wbrew pozorom chomik bardzo szybko przyzwyczaja się do nowego miejsca. Dobrze traktowany może się odwdzięczyć zabawnymi pozami czy też rozbrajającym spojrzeniem. Jego stawanie na słupie potrafi czasami rozbawić do łez.